Dzień otwarty dla przedszkolaków w SP4

27

W Szkole Podstawowej nr4 w Raciborzu odbył się dzień otwarty dla sześciolatków wraz z rodzicami. 14 kwietnia SP nr 4 w Raciborzu podejmowała w swoich murach dzieci z zerówki. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie realizowali specjalny program zajęć integracyjnych, na który złożyły się występy artystyczne uczniów oraz zajęcia edukacyjne.
Spotkanie rozpoczęto pokazem kroniki multimedialnej szkoły, którą redaguje opiekun pracowni komputerowej p. mgr Jan Odelga. Goście mogli obejrzeć osiągnięcia, jakie zdobywała szkoła na przestrzeni minionych lat szkolnych, a przede wszystkim mieli okazję zapoznać się z różnorodnością form imprez okolicznościowych (występów, konkursów, apeli) organizowanych w ciągu bieżącego roku szkolnego.
Prezentacja kroniki multimedialnej szkoły stanowiła preludium do programu artystycznego, który rozpoczęli uczniowie klas szóstych,występując w pokazie gimnastycznym. Uczniowie zaprezentowali interesujące układy, które ćwiczą pod kierunkiem p. mgr Kazimierza Grecha. Uczniowie klas młodszych wystawili dla przyszłych pierwszoklasistów scenkę dramową o tematyce ekologicznej pt. „List do człowieka” (kl. I a mgr I. Maciesowicz) oraz śpiewali piosenkę i recytowali wiersze (kl. I b mgr H. Pomiotło). Klasy trzecie wykonały krótki koncert gry na fletach pod kierunkiem p. mgr B. Stogniew i p. mgr B. Książek. W programie nie zabrakło również wspaniałej recytacji uczennicy klasy III a Aleksandry Głownia- zdobywczyni wyróżnienia w tegorocznym konkursie poetyckim dla klas I-III. Swoje umiejętności zaprezentowało również koło taneczne prowadzone przez p. L. Nazarko, które wykonało pokaz tańca nowoczesnego.
Po części artystycznej zaproszono dzieci z zerówki do udziału w zajęciach integracyjnych. Na zajęciach plastycznych przygotowanych przez p. E. Biegańską i p. mgr L. Nazarko dzieci wykonały piękne prace, które zabrały na pamiątkę do domu. Wesołe gry i zabawy z bajecznie kolorową chustą integracyjną prowadzone przez p. mgr I. Maciesowicz sprawiły również dzieciom wiele radości.
Podczas zajęć rodzice sześciolatków mieli okazję zwiedzenia szkoły i zapoznania się z jej zapleczem oraz wyposażeniem sal lekcyjnych, w których od września będą zdobywać wiedzę ich pociechy. Była to również okazja do spotkania z przyszłymi wychowawcami klas pierwszych i rzetelnej rozmowy na temat podręczników oraz prowadzonych w szkole zajęć i kół zainteresowań.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

27 KOMENTARZE

 1. Pomnik Ojca Świętego na miejscu Arki Bożka!!!

 2. fan

  Pomnik Papieża zamiast sejmu.

 3. BZDURA! nie lepiej wydać te pieniądze na np. bezdomnych?

 4. Stefan

  lepiej dać na sejm. Oni nie mają czym jeździć. Musza się jakoś prezentować w UE. 🙂

 5. jeszcze nic nie ma ,ale wielki dzialacz religijno-spoleczny pan krystian niewrzol juz sie produkuje w gazecie i robi sobie juz zdjecia i napewno chce wjechac na pomniku Ojca Swiętego wjechać do rady miasta na stołeczek,dobry cwaniaczek?

 6. Postawmy pomnik Krystiana N, najlepiej na srodku rynku!

 7. Marek

  ED HATE ma dobre miejsce ,Arka Bożek do Markowic a w tym miejscu postawmy pomnik Niewrzoła i Klimy z rady miejskiej,będą mieli blisko do Mini-Mala po piwo

 8. Al

  No i proszę czerwoni Klima i Niewrzoł stawiają pomniki Ojcu Świętemu. Panowie trochę honoru!!!

 9. krysia

  Jasne najlepiej od razu dwa. Krystian u stup JPII.

 10. Czy naprawdę człowiek się nie może zmienić i skąd w was tyle zajadłosci. Rynkowski wam kiedysś zaśpiewa-wypijcie za wasze błędy.

 11. Brawo radny KLima – swietny pomysl z pomnikiem pod szpitale.

 12. Fisik

  Tancerko! Ty chyba jestes tancerka ze spalonego teatru, lepiej tancz w tym tearze a o pomyslach pana K. czym szybciej zapomnisz tym bedziesz zdrowsza.Zastanow sie jaka roznica jest pomiedzy panami klima i leperem?

 13. Dadek

  Dobry pomysł z tym pomnikiem.Według mnie powinien stanąć na środku ronda na podwalu.Wszyscy by go odrazu zauważyli!!

 14. Panie Krystianie N. pan nie masz honoru,wstydzę sie ,ze pana znam,z tą gazetą to pan sam wymiślił ,czy podpowiedzieli panu pana pryncypały,wstyd, powinien pan wyjechac z Raciborza i nie pokazywac sie na ulicy najmniej 5 lat

 15. Fisik

  Ciołek masz racje,to samo dotyczy sie Klimy.Na marginesie to masz super nazwisko!

 16. Dwa buraki. Jeden pan K. i pan N. Najlepiej z nimi do cukrowni ,bo kampania już nie długo.

 17. Na śmierci Papieża Jedni zaczeli robić kapitał polityczny inni gospodarczy.Jedni i drudzy działają na zasadzie hien,nie ważne czym dopchają swoje żołądki.

 18. atmosfera dyskusji na temat pomnika Jana Pawła II jest bardzo daleka od tej którą jeszcze 3 tygodnie wspólnie przeżywaliśmy

 19. Ja bym bardzo chciał by w Raciborzu postawiono pomnik Jana Pawła II i jeśli będą zbierane pieniądze to chętnie dam! Boli mnie tylko fakt, że na pomniku chcą sie zareklamować lokalni politykierzy: Klima i Niewrzoł. Już mam dość jak na uroczystościach pożegnalnych Ojca Świętego promował swoją osobę Frączek!

 20. To co zaczyna się dziać w związku z postawieniem pomnika Jana Pawła II zakrawa na skandal!. I tak o to powstały 2 komitety budowy jeden Pana Klimy a drugi Frączka i Niewrzoła!. Panowie opanujcie się!. Mam pytanie czy macie chociaż kasę?. Bo jak się okaże, że oba komitety będą zbierały pieniądze to nikt Wam ich nie da!. Tak to jest każdy z politykierów chce zabłysnąć z osobna! WSTYD!!!!

 21. klima ,zajmnij sie lepiej swoja apteka i sprzedawaj tansze lekarstwa,a nie budowaniem pomnika ,chyba ze dla siebie na jeruzalem

 22. Śmiem twierdzić, że biskup ordynariusz przy taki stanie rzeczy jakim jest powołanie drugiego komitetu do jednego pomnika, nie wyrazi zgody na to by jaka kolwiek parafia wzięła ten ciężar inwetycyjny na siebie ( no bo na zlecenie powstanie pomnik ale żaden z komitetów nie nazbiera pieniędzy potrzebnych na ten cel – ok 200 tys. zł). Panowie schowajcie swoje ambicje zabłyśnięcia w mieście do szuflady i się dogadajcie gdzie, co i jak!

 23. Większość wypowiedzi nie jest na temat.Wynika z nich , iż internauci zjadliwie i złośliwie atakują pomysłodawców i inicjatorów budowy pomnika Papieża. Ciekawe czy oni sami zrobili coś dobrego dla Raciborza i innych ludzi?.Można przypuszczać iż są to dwie a może trzy te same osoby wrogo ustosunkowane do inicjatorów. Zdecydowana większość mieszkańców ziemi raciborskiej popiera budowę pomnika przed kościołem Matki Bożej ze składek społeczeństwa na cegiełki, Innych środków organizatorzy nie mają.

 24. Ja też jestem za postawieniem pomnika ale jestem przeciwny temu całemu bałaganowi związanego z komitetami!.Niech to będzie jeden konkretny komitet (a nie tyle komitetów ilu „pomysłodawców”). Mam nadzieję, że to będzie piękny pomnik, i że każdy z raciborzan bedzie też miał pomnik Ojca Świętego w swoich sercach i bedziemy pod nimi składali kwiaty z dobrych uczynków i prawości!

 25. nie wiem kto to jest ten anty-fronczek, ale to jakis przemadzaly facet,ktory nic nie robi tylko pieprzy farmazony ,glupek a zarazem nie zyczliwy.

 26. sam jesteś głupek i pieprzysz farmazony. I nie znasz się na polityce. To co ja tu piszę można nazwać filozofią przeobrażenia naszego miasta. Ale ty i tak tego nie zrozumiesz.

 27. Tomasz

  Marek, Dadek, Ciołek, Fisik, raciborzanin, student z rybnika – to jedna i ta sama osoba. Tylko czemu to ma służyć?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here