Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 na wymianie w Hiszpanii [ZDJĘCIA]

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 na wymianie w Hiszpanii

Program pobytu był bardzo bogaty, a zarazem zróżnicowany – od szkoleń po zwiedzanie zakątków Alicante.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu projektowym Erasmus+ Discover Robotics Via STEM w Hiszpanii. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele szkół sześciu krajów partnerskich – Hiszpanii, Turcji, Danii, Irlandii, Islandii oraz Portugalii. Tematem spotkań było zgłębianie wiedzy o technikach komputerowych, elektronicznych, praca z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino Uno i drukarki 3D, ale także nawiązywanie nowych międzynarodowych przyjaźni, łamanie barier językowych, wzajemne poznawanie swoich kultur i tradycji.

- reklama -

Program pobytu był bardzo bogaty, a zarazem zróżnicowany – od szkoleń po zwiedzanie pięknych zakątków Alicante. – Pierwszego dnia uczestnicy projektu mieli możliwość spacerowania przepięknymi ulicami miasteczka aż po wybrzeże i port. Explanada de España – szeroka promenada nadmorska z charakterystyczną nawierzchnią z kostki zachęcała do odwiedzania kramików z ceramiką i pamiątkami. Piaszczyste plaże oraz widok na zamek św. Barbary, który znajduje się nieopodal na wzgórzu, przyprawiał o zachwyt. Tego dnia również odbyła się integracja uczniów oraz nauczycieli. Drugiego dnia grupa Erasmus+ zwiedzała urokliwą Walencję, gdzie odwiedziła Muzeum Nauki „Museum of Sciences” oraz wzięła udział w hiszpańskim fallas – tradycyjnym powitaniu wiosny. Trzeci dzień był bardzo intensywny pod względem szkoleniowym. Uczniowie uczyli się budować obwody oraz tworzyć programy w Tinkercard. Po intensywnej nauce przyszedł czas na relaks i zwiedzanie Muzeum Iluzji – relacjonuje szkoła.

Czwartego dnia grupa wytrwale pracowała nad projektowaniem i budowaniem modeli 3D, a następnie miała możliwość podziwiania widoków ze wzgórza i zamku św. Barbary. Tydzień zakończył się zebraniem materiałów pracy, omówieniem kolejnych spotkań oraz dzieleniem się wrażeniami z całego pobytu. Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu oraz drobne prezenty. Ostatni dzień był dniem odpoczynku na jednej z pięknych plaż Playa del Postiguet przy kąpielisku Costa Blanca.

Jak podkreśla SP4, dla grupy uczniów i nauczycieli raciborskiej czwórki było to kolejne ciekawe doświadczenie. Uczniowie poznali nowych przyjaciół z innych krajów, a nauczyciele chętnie wymieniali się doświadczeniami w swojej pracy.

fot. SP4
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj