Remont dziewięciu budynków komunalnych w Raciborzu [ZDJĘCIA]

remonty raciborz
Dziewięć budynków komunalnych w Raciborzu w trakcie remontu

Po zakończonych pracach w budynkach przy ul. Głubczyckiej na nowych lokatorów będą czekać gotowe do zamieszkania lokale, których łącznie będzie 15.

W dziewięciu budynkach komunalnych w Raciborzu – zlokalizowanych przy ul. Głubczyckiej, ul. Stalmacha, ul. Pszczyńskiej i ul. Rybnickiej – trwają prace remontowe i termomodernizacyjne.

- reklama -

W budynkach przy ul. Głubczyckiej 25, 27 i 37 przeprowadzane są takie prace jak: ocieplenie dachu styropapą, instalacja ciepłej wody użytkowej wraz z armaturą, remont poddasza wraz z wymianą stolarki drzwiowej wewnętrznej oraz remontem stropu, remont klatki schodowej wraz z posadzkami, likwidacja pieców i kuchni węglowych wraz z robotami towarzyszącymi, wykonanie remontu instalacji wentylacyjnej, modernizacja instalacji wod.-kan. wraz z armaturą, modernizacja instalacji elektrycznej wraz z instalacją domofonową, wymiana stolarki okiennej, modernizacja instalacji elektrycznej, roboty budowlane w pomieszczeniach piwnicznych, roboty izolacyjne posadzek piwnicznych, modernizacja instalacji wod.-kan., modernizacja instalacji gazowej i wykonanie instalacji c.o. Dodatkowo po zakończonych pracach w budynkach przy ul. Głubczyckiej 25 i 27 na nowych lokatorów będą czekać wyremontowane lokale, gotowe do zamieszkania, których łącznie będzie 15.

Na ul. Pszczyńskiej 1-2, 3 i 4-5 wyremontowano kominy, wymieniono pokrycie dachowe, docieplono lukarny ponad dachem, wymieniono obróbki blacharskie na dachu, ponadto częściowo: zerwano posadzki w piwnicy, wykonano podkłady betonowe pod posadzki w piwnicy, zmodernizowano instalacje wod.-kan. i elektryczną, wykonywane są też roboty budowlane w pomieszczeniach piwnicznych.

Z kolei w budynkach komunalnych przy ul. Rybnickiej 6 i 27 wykonywane są: ocieplenie stropodachu wełną, instalacja ciepłej wody użytkowej wraz z armaturą, remont poddasza, remont klatki schodowej, likwidacja pieców i kuchni węglowych wraz z robotami towarzyszącymi, wykonanie remontu instalacji c.o. wod- kan, wentylacyjnej, modernizacja instalacji elektrycznej wraz z instalacją domofonową, docieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie iniekcji, wykonanie posadzek w piwnicy, wymiana stolarki okiennej, demontaż pieców kaflowych, wykonanie izolacji ścian fundamentowych. Na ul. Stalmacha 12a-12b trwają natomiast prace instalacyjne wod-kan i c.o. oraz montaż docieplenia od wewnątrz.

Prace dofinansowane są ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego-Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach Programu TERMO w wysokości 7 933 941,51 zł.

W przypadku 25 budynków komunalnych zlokalizowanych przy ul. Włoskiej, ul. Litewskiej i ul. Nowy Zamek w dzielnicy Ocice prace jeszcze się nie rozpoczęły. Miasto jest na etapie wyłaniania wykonawcy, który wykona remont i termomodernizację tych obiektów. Na ten cel również udało się pozyskać dofinansowanie, które wynosi 3 151 143,80 zł i pochodzi ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego-Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach Programu TERMO.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj