IV KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

0

POEZJA PEŁNA ZWIERZĄT
Taki tytuł nosił IV Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków z cyklu
„Lokomotywą przez świat poezji dziecięcej” zorganizowany przez Przedszkole 24 z Oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym w Raciborzu.
W konkursie wzięło udział 42 przedszkolaków z 13 przedszkoli powiatu raciborskiegoWiersze były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki. Jury w składzie: Krystyna Kula emerytowany nauczyciel tegoż przedszkola, a także poetka ziemi raciborskiej, Jolanta Sienkiewicz bibliotekarka, Teresa Ciszek nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 wyłonili laureatów tegorocznego konkursu. I miejsce w kategorii młodszej zajęła Dominika Łyko z Przedszkola nr 11, II miejsce Alicja Jaroszek z Przedszkola nr 24, III miejsce Gabrysia Mrozek z Przedszkola nr 16 – Brzezie, Marysia Kwiatek z Przedszkola nr 12 otrzymała wyróżnienie. W kategorii 5-6 latków
I miejsce przyznano Mateuszowi Rucińskiemu z Przedszkola 24 , II miejsce zdobył Karol Onyszkiewicz z Przedszkola nr 15, IIImiejsce Jolanta Goździk z Przedszkola nr 23, przyznano dodatkowo trzy wyróżnienia dla Julii Georges z Przedszkola w Bieńkowicach, Denisa Ciuberek z Syryni i Oliwii Szynkiewicz Przedszkola nr 11. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za audział w konkursie, były to „Kule Zozole” ufundowane przez zakład cukierniczy Mieszko w Raciborzu, laureaci dodatkowo otrzymali między innymi: lalki porcelanowe, piłkę do siatkówki, układanki, gry planszowe, puzzle oraz dyplomy.
Gościem konkursu była Maria Szymanowska wizytator przedszkoli, która bardzo przychylnie wypowiedziała się o organizowaniu tego typu imprez,wiemy przecież że praca z lekturą o okresie przedszkolnym jest integralnie związana z realizacją celów i zadań wynikających z założeń programowych. Dlatego powszechnie utrwaliło się przekonanie, że czytanie dzieciom i omawianie utworów literackich wymaga stosowania również form nowych i atrakcyjniejszych, które umożliwiają emocjonalne i intelektualne przeżycie.
Konkurs sponsorowali: M.Węgrzyn, B. Morańska, A.Morański, F.Machalski za co serdecznie dziękuję.

Ilona Katarzyna Perek
Przedszkole 24

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here