” Zachowaj Trzeźwy Umysł”

0

Kontynuując upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych, SSP nr
15 postanowiła wziąć udział w ogólnopolskiej kampanii ” Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
Po raz kolejny Sportowa Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu propaguje zdrowy styl życia. Kontynuując upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych, SSP nr
15 postanowiła wziąć udział w ogólnopolskiej kampanii ” Zachowaj Trzeźwy Umysł”.W zeszłym roku uczniowie wzięli udział w szkolnej akcji ” Żyj zdrowo- bez nałogów”, którą współtworzyli wspólnie ze swoimi wychowawcami, pracowując scenariusze zajęć wychowawczych, przygotowując prace plastyczne i literackie, związane z profilaktyką uzależnień, jak również aktywnie działając w teatrze profilaktycznym.

- reklama -Organizatorami ogólnopolskiej kampanii są Fundacja ” Trzeźwy Umysł” oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z siedzibą w Poznaniu.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest udział w proponowanych przez fundację konkursach. Uczniowie z ” piętnastki” zdecydowali się na rozwiązanie dwóch testów: ” Ja wśród innych” i ” Mierz wysoko” oraz przygotowanie prac na konkurs plastyczny ” Jak wypoczywać?” i konkurs literacko- plastyczny ” Co zrobisz, gdy wygrasz?” ” Co zrobisz, gdy przegrasz?”


Celem wszystkich konkursów jest promowanie profilaktyki uzależnień wśród najmłodszych i młodzieży. Akcję ” Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która potrwa do 30 czerwca 2005r., zakończy przedstawienie pt. ” Papieros twój wróg”, przygotowane przez szkolny teatr profilaktyczny ” Powsinoga”, którym opiekują się Katarzyna Halfar i Joanna Chrzanowska-Rybeczka.

Koordynatorem kampanii jest Małgorzata Kozioł – pedagog szkolny. Organizacją poszczególnych zajęć i konkursów zajmują się: Dominika Rydzek, Iwona Kuźmicz, Ewa Kubacka i Joanna Chrzanowska-Rybeczka.


/Joanna Chrzanowska-Rybeczka/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here