„Sieć”

0

Spokojnie. To nie magazyn dla rybaków i wędkarzy. Jeśli jesteś człowiekiem młodym, lub takim się czujesz, to Sieć jest dla Ciebie.


Rzecz w tym, że jest i działa w naszym mieście Duszpasterstwo Młodzieży. Działa chyba nie najgorzej, ponadto ma pomysły i jeden z nich trzymasz w ręce. Wiem, że dziś pewnej ilości ludzi drukowane szkodzi, ale właśnie dlatego chcemy dzielić się myślami, relacjami, zaproszeniami w takiej formie. Czy warto podejmować trud wydawania takiej gazetki? Jestem przekonany, że tak. Ma to być, w naszym zamyśle, kolejny sposób dotarcia do młodych. Mamy w poszczególnych parafiach spotkania (to chyba najcenniejsze!!!), jest witryna internetowa, jest audycja radiowa. Osiem stron gazetki to propozycja dla młodego człowieka, który akurat nie siedzi przed komputerem, i tak się składa, że nie jest piątkowy wieczór i nie jest na spotkaniu w kościele, a także nie jest niedzielny wieczór, aby połączyć się z „Na Zawsze Młodymi”. Poza tym nie łudźmy się. Młodych jest wielu i znaczna część siedzi zasadniczo pod blokiem, omija dużym łukiem kościelne salki, albo po prostu jest coś co sprawia, że nie spotykamy się w ramach Duszpasterstwa Młodzieży. Może dzięki tej formie dadzą się zagarnąć w Jezusową Sieć?


Dlaczego Sieć?


Powodów jest kilka. Po pierwsze tytuł to jedno słowo z Biblijnego zdania. Fantastycznego zdania zaczerpniętego z opisu ze Zmartwychwstałym. Myślę, że jeśli gazeta będzie się ukazywała, to będziemy do tego fragmentu zaglądali. Pomysł gazetki rodził się w okresie Wielkiej Nocy. Był to także czas kiedy odchodził od nas Jan Paweł II. Można rzec, że Następca Piotra opuścił łódź (czyli kościół), jak czytamy w Ewangelii św. Jana rzucił się w morze, aby czym prędzej spotkać Zmartwychwstałego. To w tym czasie dokonuje się kolejny cudowny połów, w czasie którego wyciągnięto sieć pełną wielkich ryb w liczbie 153. W minionych dniach, gdy dojrzewał pomysł wydania młodzieżowej lokalnej gazetki, dokonał się wybór następcy Piotra Benedykta XVI. Gwarantuję Wam, że takie rzeczy się pamięta. Mówię to z własnego doświadczenia. Pamiętam wybór Jana Pawła II… Także „nowy” Ojciec Święty nawiązał do wspomnianych słów Ewangelii. Słyszeliście to zapewne, ale przypomnijmy sobie: „Także dzisiaj Kościół i następcy apostołów słyszą wezwanie, by wypłynąć na głębię morza dziejów i zarzucić sieci, by zdobywać ludzi dla ewangelii – dla Boga, dla Chrystusa, dla prawdziwego życia. Ojcowie Kościoła dali bardzo szczególny komentarz do tego zadania. Mówią w ten sposób: dla ryby, stworzonej by żyć w wodzie, wyciągnięcie z morza jest śmiercią. Zostaje jej odjęty pierwiastek życia, by służyć za pokarm człowiekowi. Jednak w misji rybaka ludzi dokonuje się proces odwrotny: my, ludzie, żyjemy wyobcowani, w słonych wodach cierpienia i śmierci; w morzu ciemności bez światła. Sieć ewangelii wyrywa nas z wód śmierci i niesie ku wspaniałości Bożego światła, ku prawdziwemu życiu. I właśnie tak jest – w misji rybaka ludzi, wzorem Chrystusa, należy wyrywać ludzi ze słonego morza wyobcowań ku ziemi życia, ku światłu Bożemu. I właśnie tak jest: istniejemy aby ukazać Boga ludziom. I tylko tam, gdzie widać Boga naprawdę zaczyna się życie. Tylko wtedy, gdy spotkamy w Chrystusie Boga żywego, poznajemy czym jest życie. Nie jesteśmy przypadkowym i pozbawionym znaczenia produktem ewolucji. Każdy z nas jest owocem zamysłu Bożego. Każdy z nas jest chciany, każdy miłowany, każdy niezbędny. Nie ma nic piękniejszego niż wpaść w sieci Ewangelii Chrystusa. Nie ma nic piękniejszego jak poznać Go i opowiadać innym o przyjaźni z Nim. Zadanie pasterza, rybaka ludzi, może się często wydawać żmudne. Ale jest ono piękne i wielkie, bowiem ostatecznie służy radości, radości Boga, który chce wejść w ten świat”.
Mam więc nadzieję, że tytuł staje zrozumiały i będzie nam zawsze przypominał wielkie postacie Jana Pawła II i Benedykta XVI. Pierwszy numer Sieci zawiera m.in.: wspomnienia z ferii zimowych; pożegnanie Papieża w naszym mieście; koncert modlitwy – TGD; obszerny artykuł na temat LEDNICY; odpowiedź na pytanie – po co człowiekowi powołanie?, a także – jak rozpoznać powołanie?; oraz artykuł na temat bierzmowania. W naszej gazecie znajdziecie również dużo zdjęć – być może na którym z nich znajdziesz siebie.


DAJ SIĘ ZŁAPAĆ W SIEĆ – ZNAJDZIESZ JĄ W SWOJEJ PARAFII BĄDŹ SZKOLE.


Nie ma nic piękniejszego niż wpaść w sieć Ewangelii Chrystusa!
Zachęcam Was i proszę zarazem, aby ta gazetka wydawana przez Duszpasterstwo Młodzieży naszego miasta (i okolic 🙂 mogła dotrzeć do wszystkich. Ale to już Wasze zadanie. My zrobiliśmy Sieć, Wy ją rozrzućcie: w Waszych parafiach, szkołach, w ręce Waszych kolegów i koleżanek… Od następnego numeru kolejne strony Sieci są do Waszej dyspozycji. Piszcie o tym, co się wydarzyło, co zamierzacie zrobić. To także okazja do wypróbowania swoich, nazwijmy to dziennikarskich, sił. Warto, bo nigdy nie wiadomo co się kiedyś może przydać.


Na razie możecie kontaktować się z nami poprzez mailowe adresy: [email protected] lub [email protected]


ks. Adam- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here