Leśny Park Niespodzianek

0

Edukacja i wypoczynek, dzikie zwierzęta i bezpośredni kontakt z naturą, ogród zoologiczny i park rozrywki – wszystko to zobaczyły dzieci z Przedszkola nr 15 w Raciborzu. To była wspaniała wycieczka! Tak starszacy wspominają wyjazd do Leśnego Parku Niespodzianek ,który odbył się 9 czerwca. Na wycieczkę do Ustronia pojechały wszystkie dzieci , które w tym roku kończą edukację w naszym przedszkolu .Był to dla nich prezent
na zakończenie roku szkolnego.
Leśny Park Niespodzianek znajduje się w Ustroniu Zawodziu, w Beskidzie Śląskim przy ul. Zdrojowej. Jest to malownicza okolica obfitująca w wiele atrakcji turystycznych.
gdzie można zobaczyć żyjące na wolności unikatowe gatunki dzikich zwierząt a profesjonalnie przygotowane ścieżki edukacyjno- przyrodnicze pozwalają wzbogacić wiedzę o faunie i florze.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyły naszym dzieciom spotkania z żyjącymi na wolności sarnami ,danielami ,kozicami i muflonami. Dużo radości sprawiło głaskanie i karmienie napotkanych zwierząt. Niemałą atrakcją okazały się również pokazy ptaków drapieżnych, które pod czujnym okiem sokolników prezentowały się na wolności .Z zapartym tchem starszacy obserwowali loty orłów, sokołów, jastrzębi, które szybując wprost nad głowami na zawołanie wracały do swych opiekunów.
Niewątpliwie dużą frajdą okazał się plac zabaw na którym dzieci korzystały z różnych urządzeń zabawowych . Bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją gdzie w malutkich domkach dzieci rozpoznawały bohaterów dziecięcych bajek, które jak żywe przemawiały do dzieci fascynowała i urzekała .
Apetyt na łonie natury również dzieciom dopisywał . Przegotowane kanapki i kołacze
znikły w mgnieniu oka. Humory i dobra zabawa nie opuszczały nas ani na krok.
„Chcemy być przyjaciółmi wszystkich żywych stworzeń”- słowami piosenki ekologicznej dzieci z dużym żalem pożegnały Park.

Obcowanie z przyrodą kształtuje u dzieci świadomość jej znaczenia dla ludzi .
Staje się wtedy jasne powiedzenie ,iż przyroda bez człowieka może istnieć ,lecz człowiek bez przyrody nie!!!!!

- reklama -

mgr Ewa MUZIA
mgr Barbara CIURUŚ

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here