Zamach w Londynie

0

Dzisiaj między godz. 9 a 10 rano, w czasie, gdy poranny ruch był jeszcze bardzo duży, doszło do serii wybuchów w londyńskim metrze i autobusach komunikacji miejskiej.

Konsulat Generalny RP w Londynie ciagle ustala, czy wśród osób poszkodowanych w wyniku eksplozji w metrze i autobusach są Polacy, bowiem nie można tego wykluczyć . W Londynie mieszka bardzo wielu Polaków, w tym znaczna część z ok. 100-tysięcznej rzeszy obywateli RP, przybyłych do Wielkiej Brytanii do pracy.


Polski Konsulat Generalny w Londynie utrzymuje stały kontakt z policją i brytyjskimi służbami ratowniczymi i dopiero w momencie ustalenia danych osób poszkodowanych, urząd konsularny będzie mógł poinformować, czy są wśród nich obywatele polscy. Uzyskanie wiążących informacji do tej pory było niemożliwe ze względu na prowadzoną przez służby brytyjskie akcję ewakuacyjną i ratowniczą, której podstawowym zadaniem jest udzielenie pierwszej pomocy wszystkim potrzebującym.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych sugeruje obywatelom polskim rozważenie powstrzymania się od wyjazdów do Londynu w najbliższym czasie, biorąc pod uwagę możliwe ograniczenia komunikacyjne oraz utrudnienia związane z pobytem. Linie lotnicze zapowiadają możliwość przesuniecia terminów rezerwacji.

numer tel. Ambasady Brytyjskiej w Warszawie 00-22 311 01 99/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here