Konkurs na szkołę marzeń

4

„Szkoła marzeń” to edukacyjny projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Aby przystąpić do programu, wystarczy zgłosić (do 5 września) projekt pomocy dla dzieci z gmin wiejskich.W projekcie mogą wziąć udział szkoły podstawowe, gimnazja położone w gminach wiejskich oraz szkoły ponadgimnazjalne i policealne, w których przynajmniej 35% uczniów jest na stałe zameldowanych w gminach wiejskich.


Mimo wakacji nauczyciele zgłoszonych szkół prześcigają się w pomysłach na opracowanie planu pracy i zadań do realizacji. Trzeba przygotować: programy działań do wniosku dotacyjnego umówić się na współpracę z instytucjami lokalnymi (na przykład wiejskim domem kultury), przygotować 5-letni i roczny program rozwoju szkoły. Projekt „Szkoła marzeń” powinien pomóc w przygotowaniu uczniów do równej walki o miejsca w szkołach, o indeks albo dobrą pracę. Najwyżej oceniane będą projekty, które w pomoc dzieciom zaangażują lokalne społeczności, radnych i burmistrzów.

Te projekty mają sprawić, że szkoły w małych miejscowościach zaczną żyć także popołudniami, np. zapewnić dostęp do internetu albo wycieczki, dodatkowe lekcje języków, spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia wyrównawcze.

W każdym województwie ruszyły już punkty informacyjne konkursu.


Szczegóły na stronie: ceo.org.pl


/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. Nie będzie tam zespół 1,2,3 lecz 1,2,3,4. Ten czwarty to ojciec Hejmo na basie !

  2. ...

    suuuupeeeer, aaaleee ty jestes mądry i dowcipny, kurcze napisz coś jeszcze bo dookolą same głupki, a ty taki fajny jesteś 🙂

  3. bebik

    Szkoda, że nie bedzie tej całej międzynarodówki młodzieżowej – Arki Noego z reklamą lodów, które „po owocach poznacie”. Co za padlina…

  4. CnMnK

    Swięto Młodzieży jest po prostu nie do opisania! Trzeba to przeżyc żeby zrozumiec, naprawdę.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here