Weź udział w ankiecie nt. Lokalnego Programu Rewitalizacji

1

Równolegle z pracami nad nową strategią rozwoju Raciborza, trwa przygotowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji. Urząd Miasta zachęca do wzięcia udziału w ankiecie na ten temat.

Zdaniem magistratu, program ten obejmować może praktycznie wszystkie dziedziny życia miasta, nie musi natomiast obejmować całego terytorium Raciborza. Prace nad programem koordynowane są w urzędzie miasta.
Lokalny Program Rewitalizacji zawiera konkretne działania, w tym inwestycyjne, dla realizacji których pozyskiwane są pieniądze spoza miasta, w tym zwłaszcza z Funduszy Strukturalnych UE. Działania uwzględnione w programie rewitalizacji mogą być równocześnie częścią innych programów realizowanych na terenie miasta Raciborza.


W ramach prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji opracowano wstępną, hierarchiczną strukturę priorytetów i celów. Każde zadanie inwestycyjne i pozainwestycyjne, które zmieści się w programie, będzie miało swoje miejsce w tej strukturze. Ostateczna wersja programu, wraz z listą zadań, będzie przedmiotem uchwały Rady Miasta.


Jak twierdzi ratusz, by prawidłowo zaplanować działania w ramach tego programu niezbędne jest rozpoznanie potrzeb, a to z kolei wymaga konsultacji społecznych. W związku z powyższym poniżej zamieszczone zostały dwie ankiety, które są elementem takich konsultacji. Ankiety przeznaczone są zarówno dla przedsiębiorców jak i partnerów instytucjonalnych oraz mieszkańców miasta. Pomogą w doprecyzowaniu LPR i wzbogacą materiał o zadania zgłaszane przez ankietowanych.


Odpowiednią ankietę należy wydrukować i po wypełnieniu złożyć w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Racibórz ul. Batorego 6, lub w Miejskim Centrum Informacji przy ul. Długiej 2.


/SaM/

Ankiety znajdziesz na stronie urzędu miasta.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Nie chciałbym wyjść na malkontenta,ale inicjatywa ta jest spóźniona o co najmniej rok.Dlaczego?Rok temu mało miast posiadało takie plany,więc możliwosci uzyskania kasy była b.duża.Obecnie już sporo miast ma takie plany i bedzie bardzo ciężko o pieniądze…A swoją droga znam pewna gminę, która taki plan opracowała w ciągu tygodnia,bo tak zależało im na kasie na rewitalizację…i dostali ja:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here