Jak wędrowali śladami małego Lolka

0

15 czerwca z Raciborza wyruszyła niezwykła wycieczka do Wadowic. Wzięli w niej udział laureaci i uczestnicy konkursu plastycznego „Moja wizja pomnika Jana Pawła II w Raciborzu”, także dzieci z Białorusi przebywające w tym czasie z dwutygodniową wizytą w Raciborzu, dzieci z ubogich rodzin, oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kornowacu, które to we wrześniu otrzyma imię Jana Pawła II.

Wyjazd, miał charakter pielgrzymki. Dzięki niemu dzieci mogły odwiedzić miejsca trwale związane z dzieciństwem i młodością Ojca Świętego, Jana Pawła II.

Od pierwszych do ostatnich minut podróży, młodych pielgrzymów nie opuszczał dobry nastrój. Przygotowano na tę okazję specjalny śpiewnik pielgrzymkowy, w którym znalazły się pieśni i piosenki najbardziej lubiane przez naszego Papieża: "Abba Ojcze ….", "Barka", "Czarna Madonna", "Święty, święty uśmiechnięty "…


Ponieważ młodzi Białorusini nigdy dotąd nie mieli okazji spędzić czasu w górach, na pierwszy etap podróży zaplanowano Szyndzielnię, a tam jeszcze taaaka atrakcja ! – kolej linowa z wagonikami.


Pielgrzymi, już w Wadowicach, spotkali się z Ewą Filipiak, burmistrzem miasta, która ciepło i gościnnie przywitała małych podróżników – znalazła czas na ciekawe opowieści o Karolu Wojtyle, zachęciła do zwiedzania i kolejnych wizyt.


Nie lada przeżyciem było także odwiedzenie domu rodzinnego Jana Pawła II. Sąsiaduje on z Bazyliką, w której to miało miejsce źródło Jego wiary – tam został ochrzczony, tam przyjął I Komunię Świętą. Tam powracał jako kleryk, kapłan, a później jako biskup i kardynał. Wreszcie podczas kilku pielgrzymek do kraju, jako Papież.


Raciborzanie mogli zobaczyć również inne miejsca – budynki, w których mieściła się szkoła powszechna i gimnazjum, teatr… Ale spacer nie mógł zakończyć się gdzie indziej, jak tylko w cukierni, którą tak ciepło wspominał Ojciec.


Ostatnim akcentem pobytu w Wadowicach była Msza Św., którą odprawił Ks. Jan Szywalski. Cechował ją niezwykły nastrój skupienia i modlitwy w intencji Jana Pawła II…

/SaM/


Osoby zainteresowane mogą oglądać wystawę zdjęć z tej pielgrzymki w witrynie apteki św. Mikołaja przy ul. ks. Londzina 34.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here