Otrzymała dowód

0

Andrzej Waliszewski, wicewojewoda śląski, a także prezydent Jan Osuchowski wczoraj wręczyli uroczyście dowód osobisty pani Ninie Komaszko.

Przybyła ona do Raciborza z Kazachstanu w ramach ustawy o repatriacji – gwarantuje ona pomoc finansową tym gminom, które poprzez podjęcie stosownej uchwały zaproszą repatriantów oraz zapewnią im mieszkanie i utrzymanie.


Nina Komaszenko przebywa w Raciborzu od maja tego roku. Otrzymała od gminy mieszkanie, w którym została zameldowana. Utrzymuje się z emerytury, która została jej przyznana zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Wraz z nią przybył tu jej mąż Michał, który jest Kazachem i ubiegać się będzie o nadanie mu obywatelstwa polskiego. Pani Nina posługuje się językiem polskim, obecnie oboje uczestniczą w kursach językowych i adaptacyjnych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji.


Dziękuje radnym i prezydentowi oraz mieszkańcom za okazane serce. Z pośród 331 repatriantów, którzy osiedlili się na terenie województwa śląskiego, w Raciborzu swój dom odnalazło 11 z nich. – powiedział Waliszewski.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here