By uczcić pamięć ofiar zamachów terrorystycznych w Londynie

1

Opuszczeniem do połowy masztu flagi państwowej, dwuminutową ciszą dziś o godzinie 13.00 oraz uruchomieniem syren alarmowych mieszkańcy powiatu raciborskiego, wraz z całym krajem, uczczą pamięć ofiar zamachów terrorystycznych w
Londynie.

Dwuminutową ciszę na terytorium całego kraju zarządziła specjalną uchwałą Rada Ministrów. Ma to być wyraz żałoby i pamięci o ofiarach zamachów w Londynie oraz znak jedności i solidarności narodów Europy wobec zagrożeń, jakie stwarza międzynarodowy terroryzm.


Z propozycją uczczenia pamięci ofiar zamachów w Londynie zwrócił się 13 lipca do wszystkich krajów Unii Europejskiej rząd brytyjski. Flagi państwowe Rzeczypospolitej Polskiej będą opuszczone na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi siedziby urzędowe, a także organów samorządu terytorialnego i komunalnych jednostek organizacyjnych na terenie powiatu raciborskiego, jak również całego województwa śląskiego przez cały dzień.


Tydzień temu w zapachach terrorystycznych w Londynie śmierć poniosły co najmniej 52 osoby, a około 700 zostało rannych. Wśród osób zaginionych po czwartkowych zamachach terrorystycznych są Polacy.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. czy nie tylko ja nie słyszałam dzisiaj o 13 syren w Raciborzu? Czy może ogłuchłam na kilka minut i syreny były?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here