Uważaj na kradzieże!

5

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu przypomina o roztropnym zabezpieczaniu swoich rzeczy osobistych przez korzystających z kąpieliska miejskiego w Raciborzu Obora.

Apeluje się o nie pozostawianie na kocach bądź leżakach torebek, plecaków, telefonów komórkowych oraz innych wartościowych przedmiotów. Najlepiej pozostawiajmy je pod opieką zaufanych, nigdy pod opieką osób, co do których nie mamy zaufania bądź przygodnie poznanych. Nie zabierajmy nad wodę bądź basen przedmiotów, które nie są nam niezbędne bądź zbyt cenne.


Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu otrzymała zawiadomienie o kradzieży pieniędzy przez dwie kobiety – najprawdopodobniej narodowości romskiej. Kobiety te posiadają doskonałe rozpoznanie i odwiedzają mieszkania wyłącznie osób w podeszłym wieku. Wchodzą do mieszkania wykorzystując ich łatwowierność. Jedna z kobiet przeprowadza rozmowę natomiast druga penetruje w tym czasie inne pomieszczenia mieszkalne. Dlatego zwraca sie uwage na nie wpuszczanie do mieszkań osób nam nieznanych.


Policja, 14 lipca, otrzymała także zgłoszenie o kradzieży dokumentów oraz znacznej kwoty pieniędzy – 2080 zł. Miało to miejsce przy najbardziej uczęszczanej ulicy Raciborza – Opawskiej. Sprawca dokonał wybicia bocznej szyby w samochodzie dostawczym Mercedes – Sprinter i dokonał kradzieży z fotela samochodu saszetki wraz z dokumentami i pieniędzmi. Bardzo ważne by nie pozostawiać w samochodach przedmiotów wartościowych, nie prowokować tym samym potencjalnego sprawcę do dokonania przestępstwa.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

  1. ja też bym sie wkurzył jakby mi pociąg notorycznie się spóźniał. Coraz mniej pociągów i coraz większe spóźnienia jak również ceny.

  2. jechałam wraz z dziećmi tym pociągiem. żołnierzy widziałam przez chwilę ( na szczęście). Ich zachowanie było skandaliczne. Według mnie błędem obsługi pociągu było czekanie aż coś się wydarzy. skoro już w Katowicach, gdzie wsiedliśmy, zaczepiali podróżnych i rozrabiali, kierownik pociągu powinien od razu usunąć ich z pociągu.

  3. Mam nadzieję, że pokryją z własnych pieniędzy wyrządzone koszty. Jechałem tym pociągiem w niedzielę i jestem zachwycony czystością i jakością podstawianych wagonów. Nie można pozwolić bandzie jełopów aby demolowali wagony i za to nie zapłacili!

  4. Kris

    I jak tu isc do wojska.Zajscie to pokazuje czego uczy polska armia.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here