Przedłużono do grudnia śledztwo Niemczyka

0

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Tomasz Tadla, do grudnia zostanie przedłużone śledztwo przeciwko Niemczykowi.

Jeszcze w czwartek do katowickiego sądu trafi wniosek o przedłużenie do tego czasu aresztu wobec gangstera. To termin wystarczający do zakończenia tej sprawy – mówi Tadla.


Przypomnijmy, że na pierwszym, wstępnym przesłuchaniu, Niemczyk odmówił składania wyjaśnień. Po nim katowicka prokuratura nie przeprowadzała z jego udziałem żadnych innych czynności. Nie postawiono mu też żadnych dodatkowych zarzutów.


Jak wyjaśnia rzecznik, postępowanie dowodowe nie jest zakończone i należy jeszcze wyjaśnić kilka bardzo ważnych okoliczności związanych z zarzutami. Dlatego wystąpi się z wnioskiem do sądu o przedłużenie aresztowania po to, żeby mieć czas wyjaśnić sprawę i przygotować akt oskarżenia.


Niemczyk jest podejrzany m.in. o zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego – "Pershinga". Za zastrzelenie "Pershinga" został już skazany Ryszard B. Zdaniem katowickiej prokuratury, postępowania w tej sprawie nie utrudni śmierć świadka koronnego w tej sprawie – Adama K., pseud. Dziadek, który zmarł przed kilkoma tygodniami.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here