Radny ma oddać pieniądze

0

Starostwo już po raz kolejny wezwało radnego Franciszka Wańka do zwrotu 50 tys. zł, które pobrał na refundację kosztów utworzenia stanowiska pracy dla niepełnosprawnego, bo nie wywiązał się z umowy.

W 2000 roku radny powiatowy F. Waniek wziął ze Starostwa 50 tys. zł dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na stworzenie stanowiska pracy dla inwalidy – pomocnika lakiernika. Za uzyskane pieniądze kupił urządzenia do swojej stolarni.


W 2002 roku poprzedni starosta Marek Bugdol – grożąc skierowaniem sprawy do sądu – kazał Wańkowi zwrócić kasę, bo radny nie przedstawiał dokumentów potwierdzających zatrudnianie osób niepełnosprawnych. F. Waniek w piśmie wyjaśnił przyczyny zwłoki, stosowne dokumenty złożył i starosta cofnął swoje wezwanie.


W czerwcu tego roku Starostwo przeprowadziło w stolarni kontrolę. Ta ujawniła, że niepełnosprawny, zatrudniony dotychczas na stanowisku sfinansowanym przez PFRON już nie pracuje. Więc Henryk Siedlaczek wezwał radnego, by zwrócił pieniądze. Nie było reakcji. 11 lipca wicestarosta ponowił wezwanie, grożąc jednocześnie sądem. Tym razem reakcja była. Z firmy F. Wańka przyszedł faks – kopia wezwania z 11 lipca, na której F. Waniek osobiście odnotował, że wicestarosta ma się pocałować „w d…".


Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" nr 29 z 2005 r.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Najlepiej pod tym kątem jest w Rybniku bo w Jastrzębiu też się zmawiają i też jest drogo. Zauważyłem, że na BP w Gliwicach jest zawsze drożej niż w Rybniku.

  2. Powinnismy się cieszyć,że u nas tak drogo 😉 bo oznacza to,że koncerny paliwowe uważają mieszkańców Raciborza za zamożnych,czyli chyba nie jest z tym naszym miastem aż tak źle:)Najdroższa benzyna,nie licząc miejscowości wypoczynkowych, jest w woj.mazowieckim, wielkopolskim.Województwa te zajmują 1 i 3 miejsce,jeśli chodzi o średnią miesięczną pensję i są to jednocześnie dwa najbardziej zmotoryzowane(liczba sam/liczba mieszk) woj.w kraju.A opolskie mimo iż ogólnie biedna,ma bogatych mieszk.

  3. pracujących na Zachodzie. Zreszta u nas jest podobnie,więc podziękujmy naszym władzom,że tak dzielnie wspierają emigracje zarobkową na Zachód,przy okazji nie robiąc nic,żeby odmienić ten stan rzeczy.A dlaczego w takim Rybniku jest taniej?Przede wszystkim woj.śląskie ma to szczęście,że niedaleko jest Słowacja, a Słowacy mają koncern naftowy Slovnaft i benzyna z tego koncernu jest tańsza i głównym kierunkiem ekspansji Slovnaftu jest woj.śląskie i małopolskie

  4. Dariusz po części masz rację. Może to Slovnaft powoduje, że na Śląsku jest taniej. Może też fakt, że w naszym województwie konkurencja jest duża. Ale fakt umawiania się jest w niektórych miastach widoczny. Są ubogie województwa a paliwo jest tam drogie tak więc zamożność mieszkańców nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. W Rybniku zdaje się, są stacje paliw z wszystkich możliwych koncernów i chyba przez to jest taniej ale nie wiem dokładnie.

  5. Jeśli w Raciborzu jest zmowa,to nie pozostaje nic jak napisanie do UOKiK-nie będzie to pierwsza tego typu sprawa rozwiązywana przez ten urząd-w Raciborzu mamy przecież Rzecznika Praw Konsumentów…Kwestia zamożnosci mieszk.jest jednym z czynników wpływających na cenę paliw i naiwnością byłoby twierdzić,że jedynym.Tak się składa,że ubogie województwa w Polsce,jednoczesnie są atrakcyjnie turystyczne i/lub leżą przy granicy z Niemcami,co powoduje dodatkową presję na zawyżanie cen…

  6. A-F

    Dzisiaj byłem na większych zakupach w Rybniku i tak przeszedłem się po parkingu pod jednym z hipermarketów i zobaczyłem, że sporo było aut na SRC jak i też parę OGL. Jak zbudują na Kamienioku sklep to mieszkancy już nie będą musieli jeździć do Rybnika a mieszkańcy powiatu głubczyckiego zakończą „wycieczkę” w Raciborzu. W Rybniku benzyna bezołowiowa 95 kosztuje 4,09 za litr a w Raciborzu 4,13

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here