Czas na urlop

0

Jeszcze ponad miesiąc wakacji i prawie dwa miesiące lata, a tu praca, dom, praca. Znów napięte terminy, stres i wieczna gonitwa z czasem. Czas na urlop. Nie czekaj aż do odpoczynku skłoni cię lekarz i spędzisz wolne dni w łóżku, bo twój organizm nie wytrzymał tempa i poddał się. Lepiej zapobiegać niż leczyć.


Wakacje to wypoczynek i oderwanie się od szarej rzeczywistości, więc oderwij się od codziennych zajęć. Przerwij tę pogoń za obowiązkami.Weź urlop i nie myśl o pracy, i o tym, co zrobisz po powrocie z urlopu. Zajmij się czymś absorbującym, aby zapomnieć na dobre o obowiązkach. Pozwól, niech hobby pochłonie cię całkowicie. Wykorzystaj czas na robienie tego, co lubisz. Poczytaj, pomajsterkuj, wyremontuj mieszkanie (jeśli ci to poprawi samopoczucie), wyjedź, zmień miejsce, krajobraz i klimat.Miejsce i forma wypoczynku to sprawa indywidualna. Podróże i poznawanie nowych miejsc, uprawianie sportu, zacisze przydomowego ogródka, sami w kręgu najbliższej rodziny, ze znajomymi, z dziećmi, bez dzieci – byleby czas poświęcić sobie, szanując prawo do odpoczynku innych. W wakacje pozwól sobie na egoizm.


Rozkoszuj się wolnymi chwilami. Wyśpij się, poleż na leżaczku,
a gdy organizm przestawi się z pracy na odpoczynek, odzyskasz siły i naładujesz baterie.Nie zapominaj, że aktywny wypoczynek o wiele lepiej i szybciej pomoże ci uwolnić się od stresu. Poza tym twoje ciało potrzebuje ruchu. Dlatego, gdy już poleniuchujesz, pospaceruj, popływaj, zagraj w piłkę, wybierz się na przejażdżkę rowerową. Na co dzień masz tak mało ruchu, a sadełko się odkłada, zadyszka dopada coraz częściej. Zaaplikuj sobie jakąkolwiek formę ruchu. Może, tak modne dziś, pływanie motylkiem? Nie musisz mierzyć się z Pawłem Korzeniowskim, nie musisz bić rekordów Otyli Jędrzejczak. Po prostu może odzyskasz figurę i sylwetkę z poprzednich wakacji.
A tym, którzy nie planują urlopu polecam: Ciesz się mimo wszystko./BSp/


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here