„Pierwszy krok” po wypadku

2

Jak pomóc osobom, które w wyniku nieszczęśliwego skoku do wody lub wypadku samochodowego doznały urazu kręgosłupa?

Jednym ze sposobów jest wsparcie Funduszu Pierwszy Krok, który jest częścią kampanii „Płytka Wyobraźnia to Kalectwo”, realizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.


Fundusz „Pierwszy Krok” powstał w 2003 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Sue Ryder w Polsce. Środki finansowe, zbierane w jego ramach, są przeznaczone na konkretny cel: studia, kursy doszkalające, likwidację barier architektonicznych w miejscu zamieszkania oraz zakup sprzętu komputerowego bądź rehabilitacyjnego przez osoby z uszkodzonym kręgosłupem. Maksymalna wysokość jednorazowego dofinansowania to 4,5 tys.zł. O wsparcie w ramach funduszu mogą starać się mieszkańcy województwa mazowieckiego.


Życie po wypadku z uszkodzonym kręgosłupem nie jest łatwe. Często jego ofiary muszą diametralnie zmienić swoje życiowe plany. Nie chcemy, by były same w swej walce. Dlatego – by je wesprzeć – założyliśmy Fundusz Pierwszy Krok. Z jego pomocą wspieramy osoby po wypadku, również materialnie, tak by – pomimo barier – mogły realizować swoje marzenia i plany” – mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla Kasi i Michała, i ich trenerów obecnych i z podstawówki. Życzymy dalszych sukcesów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here