Strategia rozwoju miasta

311

Raciborski magistrat przystępuje do kolejnego etapu prac – konsultacji społecznych dotyczących strategii rozwoju miasta.

W związku z tym prezydent Raciborza zwraca się z prośbą o przesłanie ewentualnych uwag lub własnych propozycji do wykonanego opracowania pt: "Strategia Rozwoju Miasta Racibórz na lata 2006 – 2015". Jest ono dostępne w formie streszczenia na stronie: www.bipraciborz.pl.


Magistrat prosi o zgłaszanie propozycji do 31 sierpnia w formie elektronicznej na adres [email protected], lub na piśmie na adres:


Urząd Miasta Racibórz
Wydział Rozwoju i Współpracy Zagranicznej
Ul. Stefana Batorego 6
47-400 Racibórz


/s/


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

311 KOMENTARZE

 1. ...wnik

  Druga tura to Lenk i… Ekiert.O wyniku wyborów w miastach takich jak Racibórz nie decyduje to,kto jak wypada na malutkich kameralnych spotkankech,ani newet programy,tylko przywiązanie elektoratu do nazwisk,które przewijają się w opini przez całe cztery lata-większość aktywnych wyborców to ludzie starsi, bo młodzi olewają je kompletnie. Dlatego nie lekceważył bym też Markowiaka.On albo przepadnie z kretesem,albo zawalczy tak że niektórzy się zdziwią.Frączek i Kusy pójdą znowu do lamusa.

 2. Winetoo

  Do Widza Nie przesadzaj Widz Frączek jako żywo przypominał Dyzmę To był po prostu Dyzma ze swoimi klakierami na tylnych siedzeniach.

 3. do A-F

  Powiedz jak to jest. Jak pisałeś o tym co można byłoby zrobić w Raciborzu i że nasi radni – bezradni tego nie robią to było ok. A jak Frączek ma to w programie i obiecuje, że to zrealizuje to jest źle. Zdecyduj się czego ty w końcu chcesz?

 4. A-F

  Okazało się, że najmodniejszym miastem świata jest …Kraków!. Warto by prezydent Lenk także zechciał zamienić Racibórz na najatrakcyjniejsze miasto regionu (gdzie będzie można zwiedzać, wypoczywać, czerpać z dobrodziejstw kultury i imprez a także miło spędzać nastrojowe wieczory z bliskimi w urokliwych knajpkach, pubach z widokiem na odnowione miasto i podświetlone. Ważna jest też w tym tania i przyzwoita baza hotelowa w mieście (już o połączeniach komunikacyjnych z regionem nie wspominając).

 5. A-F

  Oglądając dzisiejsze główne wydanie telewizyjnej „Panoramy” ucieszyłem się widząc znanego politologa i telewizyjnego komentatora sceny politycznej pana M.Migalskiego(raciborzanina)na tle raciborskiego rynku i jego świątecznycznych elementów(choinki i świecących straganów).To miło, że pan doktor zechciał komentować ważne krajowe sprawy w samym sercu naszego Raciborza:) Można powiedzieć, że pan Marek jest swoistym znakiem rozpoznawalnym Raciborza. Oby Racibórz był znany z wielu innych jego walorów

 6. Pan Lenk nie musi niczego zmieniać. Racibórz jest najatrakcyjniejszym miastem Ziemi Raciborskiej, Kuźnia Raciborska zajmuje miejsce drugie, a Krzanowice miejsce trzecie. Z wesołymi życzeniami świątecznymi dla wszystkich Raciborzan… ;P

 7. Teraz Racibórz to wiocha zabita dechami. Przed wojną był jednym z bardziej liczących się miast na Górnym Śląsku. W Raciborzu działały teatry. Za sprawą Prałata Karla Ulitzki, który był posłem do Reichstagu, do Raciborza przeniesiono również niektóre urzędy krajowe (odpowiedniki dzisiejszych urzędów wojewódzkich). Racibórz miał bezpośrednie połączenie kolejowe z Berlinem, Wiedniem i Istambułem (przez Racibórz przejeżdżał „Orient Expres” Belin-Istambuł).

 8. Dzięki arystokracji zamieszkującej okolice Raciborza (rodzina książęca Lichnowskich) w powiecie raciborskim przebywali tacy mistrzowie jak Bethoven i Liszt (ten drugi mieszkał 2 lata na zamku w Krzyżanowicach i dawał również koncerty w Raciborzu). To co się stało z Raciborzem począwszy od roku 1945 poza nielicznymi wyjątkami (np. powstanie w Raciborzu RAFAKO, chociaż włodaże miasta nie mogą tego sobie przypisać ponieważ decyzja zapadła w Warszawie) to pokazowy przykład gospodarki rabunkowej.

 9. strateg

  [img]upload/small_1ScreenShot099-1.jpg[/img][img]upload/small_1ScreenShot101-1.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot104-1.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot111-1.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot112-1.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot114-1.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot108-1.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here