Szynobusem do plajty?

0

Szynobusy z raciborskiego Kolzamu mają wadę konstrukcyjną i mogą się wykolejać podczas jazdy. Z tego powodu kolej wycofała je z ruchu. Dalsze losy spółki stoją pod znakiem zapytania, przegrała bowiem kilka przetargów.

Usterka wyszła na jaw na Pomorzu, gdzie w jednym z kolzamowskich pojazdów pękł metalowo – gumowy przegub. Okazało się, że wszystkie szynobusy sprzedane w wielu województwach są wadliwe. Usterki są na tyle poważne, że mogą spowodować wykolejenie pojazdu. Z kolei Kolzam zapewnia, że jazda szynobusami nie zagraża bezpieczeństwu, ale wszystkie wadliwe elementy są obecnie wymieniane.


Więcej czytaj w "Nowinach" nr 32 z 2005 r.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

 1. Arteks

  O mieszkańcach Nieboczów którzy nie chcą się wyprowadzić mogę powiedzieć niewiele ale dosadnie: SAMOLUBNE TĘPAKI. Prawie co roku są zalewani, od wielu lat mieli zakaz rozbudowy swoich domostw, mogliby się świetnie urządzić w nowym miejscu i mieć świadomość, że dzięki ich poświęceniu setki tysięcy mieszkańców Raciborza, Kędzierzyna, Opola, Brzegu i Wrocławia i wiosek położonych wzdłuż Odry mogłoby odetchnąć z ulgą. Ale wolą walczyć chociaż są na przegranej pozycji i zajmować komuś czas…

 2. Pobudowali samowolki budowlane i teraz nie dostaną odszkodowania za to więc ściemniają o przywiązaniu do rodzinnej ziemi!. Niestety tak to już jest, że gotowi są zalać Racibórz, Kędzierzyn, Opole, Wrocław bo dla nich większą wartość ma parę chałup – samowolek i sypiąca się stodoła.

 3. tolek

  ech… racja panie. Nic tylko bida i rozczarowanie.

 4. Efekt buty tych ludzi będzie taki, że będzie tak jak z np. autostradami bąź innymi istotnymi obiektami. Przyjedzie ekipa wywłaszczy z spornego terenu i dostaną „standardowe” odszkodowania. Jaiś czs temu oferowano tym ludiom odzkodowania finansowe ziemie bardzo atrakcyjne kredyty. Generalnie im więcej się opierają to z każdym dniem więcej tracą.

 5. Ja

  Tak tak obserwator ma rację zapadnie decyzja i nie będzie odwrotu wywłaszczą i do widzenia!Wiem, że ciężko rozstać sie ze swoim domem ale z drugiej strony zagrożonych jest wiele innych domów i ludzi. A teraz z innej beczki- co się stało z czcionką na tym portalu? Pomieszanie z poplątaniem, może by tak ujednolicić i wrócić do poprzednich rozmiarów bardziej czytelnych:o)

 6. Czcionki to są bardzo fajne. Komentarze pod artykułami czytelne. Skandalicznie krótkie teksty można wpisywać. Źle się czyta wypowiedzi osób dzielonych na 5 części. w Jasnecie nie ma żadnych ograniczeń co do długości wypowiedzi na rybnik.com są ograniczenia ale tekst można wpisać 3x dłuższy.

 7. wwww

  Ten zbironik bedzie suchy czy mokry bo ciagle zmieniaja koncepcje

 8. Drodzy Arteks i Obserwator. Wypowiadzcie się w sprawach , których nie macie zielonego pojęcia. po pierwsze słuchacie Karskiego, który plecie na forum Rady Miejskiej jakieś bzdury o samowolkach w Nieboczowach, słyszeliście o tym,że dają duże odszkodowania nieboczowikom a nie wiecie że to tylko obiecanki polityków. Czy myślicie, że ludzie nie potrafia liczyć i gdyby tym ludziom naprawdę dobrze zapłacili to tak mocno by się opierali. Otwórzcie oczy bo tu chodzi przede wszystkim o tą Unijną Kasę

 9. A to ciekawe bo gdyby iść tropem gościa z daleka ( Nieboczów)to się okaże, że mieszkańcy Ligoty Tworkowskiej ulegli obiecankom polityków i mają problemy z liczeniem. Niesamowite jak mieszkańcy Nieboczów potrafią być zadowoleni z siebie przy kuflu piwa, że potrafią swoimi żalami zablokować tak poważną inwestycję mającą na celu uchronienie od tragedii prawie milion ludzi. Warto też mówić o tym o czym rozmawiają Nieboczowianie poza obiektywami kamer, mikrofonami radiowców czy dziennikarzy prasowych

 10. baloo

  (sory, że nie na temat) strasznie klerykalny portal!

 11. Właściewie Anty-Frączek wyjął mi to z ust. W Ligocie Tworkowskiej jakoś ludzie się dogadali ale w Nieboczowach nie. Za odszkodowania spokojnie można wybudować dom a jeśli jest się starszym to kupić gotowy dom w innej miejscowości. Rozumiem przywiązanie do rodzinnych miejsc ale są wyższe cele i dlatego uważam Nieboczowian którzy się opierają za samolubny motłoch. Potwierdzają to także wypowiedzi tych ludzi na antenie TVP. Widząc to w TV powstaje przykry obraz Ślązaka-ciemniaka.

 12. Tomekp

  Gościu z daleka – siedzisz sobie daleko. Pewnie w Rajhu i chrzanisz! Ludzie się przeprowadzają jak się żenią czy zmieniają miejsce pracy, a tu ma powstać zbiornik o czym mieszkańcy Nieboczów wiedzieli od wielu wielu lat, a próbują robić zamęt przez który nasz kraj może stracić kilkaset milionów dotacji, a przy kolejnej większej powodzi miliardy złotych strat!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here