Znęcał się nad psem

10

Do okrutnego zdarzenia doszło w niedzielę w Ponięcicach. Mężczyzna znęcał się nad swym psem – z całych sił cisnął nim o betonowe podłoże… Zwierzę doznało poważnych obrażeń. Suka znajdowała się w czwartym tygodniu ciąży. Przeciwko sprawcy wszczęto postępowanie. Grozi mu rok pozbawienia wolności.

Ustawa o ochronie zwierząt od kilku lat za nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi przewiduje karę roku więzienia, ograniczenia wolności lub grzywnę. Za szczególne okrucieństwo można trafić do więzienia nawet na dwa lata.
Statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości pokazują, że w roku ubiegłym za zabijanie lub znęcanie się nad zwierzętami sądy orzekły 136 kar pozbawienia wolności (najczęściej na sześć miesięcy), z czego 110 w zawieszeniu – ponad 80 procent wyroków pozbawienia wolności orzeczonych w pierwszej instancji to kary, których wykonanie zawieszono. Praktyka sądowa jest taka, że jeśli nawet zostanie wydany wyrok skazujący na pozbawienie wolności to sądy wyższej instancji zawieszają wykonanie wyroku, kierując się "znikomą szkodliwością społeczną"…

/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. A jeszcze kilka tygodni temu drzewa nie były w ogóle przycięte i znaków nie było widać zupełnie. Potem miał miejsce poważny wypadek na tym skrzyżowaniu i przycięto drzewa przed znakami (to widać na waszych zdjęciach)… Ale nadal znaki „odsłaniają się” kierowcom w ostatniej chwili, to fakt.

 2. A co to ma znaczyć, że”…wywołalibyśmy tym wojnę z ekologami”!. Ludzie czego się boicie Urbasa z ProNatury? Temu panu już dziękujemy gdyż jest jednym z hamulcowych rozwoju i inwestycji w mieście ( a to z powodu dyrektyw Frączka a Urbas jest ostatnio 100% wazeliniarzem i podlizuje się Frączkowi co 5 minut – i ze wzajemnością bo Frączek zaraz Urbasowi dzwoni i donosi o czy debatowali radni w sprawie handlu i hipermarketu). Zauważyłem przechodząc miastem wieczorem, że na terenach Nowoczesnej jest

 3. …fatalnie jeśli chodzi o oświetlenie uliczne. Świeci połowa lamp a jeszcze wiele z nich świeci w koronach drzew zasłonięte liśćmi – i tak mamy ciemności na ulicach i chodnikach a „świecące drzewa”. Komu to zawdzięczamy?

 4. Chciałbym się dowiedzieć komu zawdzięczamy to, że stale brakuje oświetlenia i mamy porozbijane latarnie i krawężniki na zakręcie na Piaskowej, gdzie raz w tygodniu ktoś wylatuje na pobocze lub krawężniki. Kto powinien iść za kratki za zatwierdzenie (albo zmianę) projektu zbudowania tej drogi (na której zakręt ma mniej niż 90 stopni). Rozumiem gdyby to było w gęstej zabudowie ale w szczerym polu? Ktoś z VIPów miał tam zapewne swoją działkę i kazał drogę „skręcić” – może znacie jego nazwisko?

 5. raj

  ulica Marianska -latarnie swieca tylko na koronach drzew a chodniki tona w ciemnosciach

 6. wwww

  do anty-Frączek mam nadzieje ze przy najblizszych wyobrach wystartujesz

 7. Olo

  jestem ciekawy ilu księży wzieło w łape od kandydatów z list wyborczych by na ambonie starym dewotkom kazali głosowac na nich. Nie głosujcie na żadnego, bo dalej bedziecie w łajnie siedzić przez następną kadencie i nic się nie zmieni, puki tacy rządzą jak teraz. Nie wierzcie temu czczemu gadaniu przedwyborczemu.

 8. Myślę, że księża nie będą się bawili w agitację wyborczą bo sami widzą jak nieużyteczni są ci wszyscy co teraz zasiadają w radzie UM a chcący jeszcze raz startować. Jedynie Frączek będzie popierany przez Kupca Śląskiego i ProNaturę ( wkońcu jest ich „patronem” z UM). Zobaczycie, że Frączek wykorzysta każdą okazję by zaprezentować swoje „oblicze” ( tak jak było przy żałobie po Ojcu Świętym tak teraz będzie się ujawniał – a to jakiś festyn, a to mecz z księżmi, a to jakaś daremna publikacja jego..

 9. …autorstwa itp. Mamy to jak w banku, że znów pojawi się przy wyborach cała litania „prawych i rozumnych” kandydatów na radnego i fotel prezydenta miasta.

 10. tolek

  Wreszcie ktoś powiedział prawdę. Tzn. Wielu ludzi mówi prawdę na tym forum ale anty-Frączek powiedział to wprost! Frączek zabiega o głosy we wszystkich kręgach. „Sprzedaje” Kupcowi i innym drugorzędne wiadomości w zamian za popracie. Przecież on jest taki bezinteresowny! Taki szczodry! Ludzie, obudźcie sie bo F. okradnie was nawet ze złudzeń!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here