Wybrali inżyniera

2

Jan Osuchowski: Pełnienie tej funkcji jest strategicznym zadaniem dla całej raciborskiej inwestycji.

16 grudnia ubiegłego roku Komisja Europejska podjęła decyzję o dofinansowaniu projektu „Gospodarka wodno – ściekowa w Raciborzu”. Wartość projektu to ponad 20 mln. Euro. Dofinansowanie z Funduszu Spójności wynosi 71 procent. Od tego czasu magistrat wraz z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji prowadzą intensywne działania związane z realizacją przedsięwzięcia. – powiedział, dwa dni temu, Jan Osuchowski na zwołanej konferencji prasowej. Do tej pory zostały podpisane dwa kontrakty – na przygotowanie koncepcji projektowych oraz raportów oddziaływania na środowisko.


W sierpniu została zawarta umowa o dinansowanie projektu z narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na mocy której przekazane zostaną środki przyznane wcześniej przez Komisję. 7 września podpisano kolejną. Tym razem na pełnienie funkcji inżyniera dla całego projektu. W wyniku przetargu wybrany został wykonawca – konsurcjum firm: „Grontmij Polska”, „Grontmij Nederland BV” oraz „Raciborskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne”.


Pełnienie tej funkcji jest strategicznym zadaniem dla całej raciborskiej inwestycji. – powiedział prezydent. – Tak szybkie i sprawne przeprowadzenie postępowania i wybór wykonawcy było możliwe dzięki pomocy udzielonej magistratowi przez Fundusz Spójności. Życzył wszystkim owocnej współpracy i wytrwałości w realizacji inwestycji.


Przed długi czas wymienialiśmy się doświadczeniami z dyrektorem projektu. W końcu doszliśmy do wniosku, że możemy wszystko spiąć w całość i złożyć ofertę. Bardzo się cieszę, zę wygraliśmy, choć muszę przyznać, że nie czeka nas łatwa praca. Cena przez nas proponowana jest jednak niższa od podmiotów z zewnątrz. – mówi Andrzej Żółty, prezes Raciborskiego Przedsiębiorstwa Inwestycyjnego. Jak zapewnia, wcześniejsze konflikty z mieszkańcami są już rozwiązane i prace będą przebiegały bez zastrzeżeń. Wszystko jest załatwione, chyba, ze ktoś w między czasie zmieni zdanie. Na razie nie mam takich sygnałów. – skwitował.

Wartość, przedwczoraj podpisanej umowy, to ponad 2,5 mln zł.


/SaM/Theo Tiegelaar – Prezes Zarządu „Grontmij Polska”

- reklama -
- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Gabrysia jest the bast!!! Fotografie są piękne, pełne wyrazu i pozostawiaja niezatarty ślad w pamięci:o) czekamy na jeszcze! W fotografiach Pani Gabrysi świat jest piękniejszy:o)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here