Dla rolników o agroturystyce

0

Rozpoczyna się ogólnopolski projekt szkoleniowy Agroturystyka i Usługi Towarzyszące w ramach programu Sapard.

Program ma przygotować rolników do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych oraz świadczenia usług na rzecz rozwoju tej coraz popularniejszej branży.
Chodzi o zwiększenie atrakcyjności turystycznej terenów wiejskich, rozwój bazy i infrastruktury turystycznej a co za tym idzie, tworzenie i utrzymanie nowych miejsc pracy.

W szkoleniach i warsztatach mogą wziąć udział mieszkańcy wsi lub miast o populacji nie przekraczającej 7 tys., zainteresowani uruchomieniem własnej działalności lub udoskonalaniem już prowadzonej. Zajęcia będą prowadzone na poziomie podstawowym, zaawansowanym oraz specjalistycznym.

Uczestnicy będą brać udział w bezpłatnych wykładach prowadzonych przez specjalistów krajowych a także ekspertów z niemieckich i austriackich regionów znanych z zaawansowania i komercyjnego sukcesu agroturystyki. W programie szkolenia znajdą się także wyjazdy studyjne do wzorowych gospodarstw agroturystycznych w kraju i za granicą.

Bezpłatne zajęcia będą trwały od 19 września do 20 listopada. Wnioski można składać jeszcze do czwartku, 15 września. O uczestnictwie w szkoleniach decyduje kolejność zgłoszeń.


/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here