Sprzedawał skradzione urządzenia

0

Specjalistyczne urządzenia mechaniki precyzyjnej wartosci 100 tys. euro odkryli policjanci u 50 – letniego przedsiębiorcy z Raciborza.

Okazało się, że zostały skradzione w Niemczech. Do naszych funkcjonariuszy dotarła z Niemiec informacja, że raciborski przedsiębiorca oferuje na swojej stronie internetowej urządzenia i narzędzia skradzione w niemieckiej firmie. – mówi rzecznik śląskiej policji, Andrzej Gąska.


Po tej wiadomości policjanci z Raciborza przeszukali dom mężczyzny i jego zaklad mechaniki precyzyjnej. Znaleziono tam kilkadziesiąt specjalistycznych urządzeń. Niemiec, właściciel firmy, rozpoznał skradziony sprzęt. Poza narzędziami odkryto także dokumentację techniczną, należącą do okradzionej firmy.


Do tej pory udało się ustalić, że mężczyzna kilka la temu pracował w okradzionej przez siebie firmie. Za paserstwo może grozić mu do pięciu lat więzienia. Musi również liczyć się z zarzutami złamania ustawy o nieuczciwej konkurencji. Jednak nie postawiono mu jeszcze zarzutu kradzieży znalezionych przedmiotów.


/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here