Kraków zajmie się parkingami

Przetarg na obsługę raciborskich parkingów wygrała krakowska firma – Zakład Pracy Chronionej „Południe II”. Przedsiębiorstwo działa również w branży usług utrzymania czystości oraz usług ochrony mienia na terenie całej Polski.

Jak wiemy, OSiR zrezygnował z pobierania opłat parkingowych. Jak twierdzi, forma płatności przez Urząd Miasta nie była odpowiednia – forma dotacji wiąże się z wypracowywaniem większych dochodów z naszej strony, a na to nas nie stać. – komentuje księgowa OSiR – u.


Dlatego też magistrat ogłosił przetarg na prowadzenie tejże usługi. Wygrała ją krakowska firma – Zakład Pracy Chronionej "Południe II". Przedsiębiorstwo działa w branży usług utrzymania czystości oraz usług ochrony mienia na terenie całej Polski. Zatrudnia ponad 1 tys. osób w tym około 600 osób niepełnosprawnych. Zajmuje się także produkcją tekstylnych materiałów czystościowych oraz odzieży roboczej, a także działalnością hotelarską – jest m.in. właścicielem pensjonatu w Wieliczce.


W ostatnim tygodniu zorganizowano w raciborskim pośredniaku dwie giełdy pracy dla tej spółki – jak się dowiedzieliśmy spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nich ok. 70 osób. Zatrudnionych ma zostać 32 osoby – parkingowych oraz pracowników biura, które znajdzie swoją siedzibę w jednym z bydunków naszego dworca PKP.


OSiR parkingami będzie się zajmował jeszcze do końca tego miesiąca. Od 1 października zostanie mu już tylko, należący do Ośrodka, parking na Placu Długosza.


Dla nowego inkasenta należeć będzie 73 procent zebranych kwot za obsługę parkingów, pozostałe zostają dla miasta. Od początku roku zebrano z tego tytułu prawie 250 tys.zł.


Już teraz wielu się zastanawia czy aby nie powtórzy się problem z nieuczciwością parkingowych…?


/SaM/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Czy ja źle widzę, czy nasz Urząd obciąża nas 1 złotówką za godzinę, żeby 73 grosze z niej oddawać jakiejś firmie z Krakowa a samemu zarobić 27 gr? Czyli zyskowność całego zamieszania wynosi 1/4 ! Czyli gościa, który ubił ten interes powinno się wrócić do podstawówki do klasy matematyczno – ekonomicznej albo sprzedać jego mieszkanie i 73% oddać pośrednikowi. Banda idiotów !

  2. Ok, będą musieli opłacić parkingowych. Ale tak czy inaczej wychodzi na to, że ja z tych opłat przede wszystkim dotuję raciborskich bezrobotnych, potem sponsoruję jakąś firmę i na samym końcu dopiero grosze trafiają do UM. Czyli można by to nazwać podatkiem na rzecz bezrobocia a nie opłatą miejską, która miała by szanse coś wnieść w nasze miasto. Wychodzi na to, że aby zarobić 27 tysięcy, trzeba 73 tysiaki komuś zapłacić. Ot dobry biznes. Ciekawe, czy jakiś radny wprowadziłby go w sej firmie. K*!

  3. Ta firma zatrudnia ludzi co maja grupe inwalidzka dzieki czmeu dostaje pieniadze z pnastwa i tu w raciborzu pewnie tez w wieksozsci bede przyjmowac takich ludzi dlatego zrobili na tym kokosowy interes 40% by im starczylo

  4. Jest dokładnie tak jak wwww pisze. Jeszcze dostaną kasę z PFRONu. Złoty interes. Inwalidzi będą gonić niepłącących za postój – brzmi to makrabrycznie, ale tak będzie.

  5. Nie czepiam się inwalidów, tylko wykorzystania przepisów związanych z refundacjami na inwalidów. Pewnie osoba nie posiadająca grupy inwalidzkiej nie znajdzie pracy, jako parkingowy. Ponieważ trzebaby było za nią płacić pełne składki ZUS. Tylko tego się czepiam.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here