Rokowania

72

Prezydent Raciborza ponownie zaprasza do rokowań właścicieli lokali mieszkalnych lub socjalnych zainteresowanych wynajęciem Gminie Racibórz lokali na terenie miasta.

Wynajęcie lokali nastąpi na podstawie umowy najmu zawartej z Miastem Racibórz na czas określony – preferowany okres co najmniej 5 lat lub nie określony. Warunki wynajęcia lokali, w tym wysokość czynszu najmu zostaną ustalone w drodze rokowań. Za zgodą właściciela lokalu Miasto Racibórz podnajmie lokal gospodarstwom domowym kwalifikującym się do wynajęcia lokalu w myśl przepisów Uchwały NrX/112/2003 Rady Miasta Racibórz z dnia 03 września 2003r w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Racibórz z późn.zm,za wyjątkiem postanowień określonych w §14 w/cytowanej uchwały.


W rokowaniach mogą wziąć udział osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej,które do dnia 31.12.2005r prześlą pocztą na adres Urzędu Miasta w Raciborzu, ul.Batorego 6 lub złożą w siedzibie Urzędu Miasta w Biurze Obsługi Interesantów na parterze albo w pokoju nr17 Wydziału Lokalowego pisemne zgłoszenie do podjęcia rokowań, które powinno zawierać w szczególności:


1) imię ,nazwisko i adres albo nazwę firmy oraz siedzibę,jeżeli zgłaszającym jest osoba prawna lub inna jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej,


2)datę sporządzenia zgłoszenia,


3)adres położenia lokalu ,udokumentowany tytuł prawny do lokalu,wielkość lokalu /ilość izb,pow.mieszkalna i użytkowa/ ,wyposażenie,stan techniczny lokalu,


4)proponowaną stawkę czynszu najmu lokalu za 1m2 powierzchni użytkowej lokalu,


5)proponowany okres trwania najmu.


O terminie rokowań oferenci zostaną powiadomieni na piśmie. Przed przystąpieniem do rokowań zastrzega się prawo do dokonania oględzin lokalu oferowanego do wynajęcia. Oferenci zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia oferty w terminie nie przekraczającym 14 dni od daty zakończenia rokowań. Odmowa zawarcia umowy najmu lokalu nie wymaga uzasadnienia.


Prezydentowi Miasta Racibórz przysługuje prawo zamknięcia rokowań bez przyjęcia oferty, a także prawo odwołania ogłoszonych rokowań z uzasadnionej przyczyny. Dodatkowe informacje będące przedmiotem rokowań można uzyskać w Wydziale Lokalowym Urzędu Miasta w Raciborzu,ul. Batorego 6 pokój 19 /parter/ tel.415 – 23 – 75 lub 75 – 50 – 612 w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 7,30 do 15,30, w środę w godz. 7,30 do 17,30, w piątek w godz.7,30 do 13,30.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

72 KOMENTARZE

 1. Panie gołębiarzu, ja się w ogóle nie znam na gołębiach i to co napisałam było z przymrużeniem oka i zapewne jest tak jak Pan mówi :] A już na pewno moim celem nie jest wymądrzanie się 😀 Bo ani do tego nie mam wiedzy ani chęci 😉 Pozdrawiam!

 2. malutka.Dzięki za pozdrowienia i zrozumienie.Nie byłem przekonany czy to co napisałas było z przymrużeniem oka,myślałem że się nabijasz z tak poważnej sprawy.Przecież nasze raciborskie gołębie są tak oswojone z nami,że zasługują na jakieś lokum i opiekę.Szkoda było by je przepędzić,chyba że mieszkańcy Raciborza są innego zdania.Obecnie jest zagrożenie ptasią grypą,gdyby były pod kątrolą i w zamknięciu,można by uniknąć ewentualnego zarażenia gołębi i ludzi,a szczegulnie dzieci karmiące gołąbki.

 3. A-F

  Zasadniczo zgadzam się z tym co proponuje gołębiarz ale dziwi mnie tylko jedno: mianowicie, że jak na kogoś kto się podaje za gołębiarza nie ma wiedzy o tym, że gołębie nie chorują na ptasią grypę i jej nie przenoszą gdyż mają odporne organizmy co już dowiedli naukowcy i bardzo często było o tym pisane na ogólnopolskich portalach internetowych. Pozdrawiam

 4. Taka kątrola mogła by polegać na zaobrączkowaniu gołębi,i obserwowaniu czy do stada dołączają obce osobniki i czy nie są zainfekowane jakąś chorobą.Bo jak wiadomo gołębie są podatne na przenoszenie różnych chorób.Straż miejska kątroluje drobnych hodowców drobiu,a tu pod nosem mamy zegarową bombę epidemiologiczną,która w razie zagrożenia może mieć tragiczny finał.Szukają drzazgi u kogoś w zagrodzie,a nie widzą belki na własnym podwórku.Więc kontrola nad gołębiami przez miasto jest wskazana.

 5. Do A-F.Ostrożności nigdy nie za dużo,ptasia grypa przyjmuje różne mutacje,że nawet naukowcy nie mogą dać 100% pewności,bo na to jeszcze za wcześnie na takie diagnozy,więc bądźmy ostrożni.Bo w praktyce bywa różnie.

 6. do A-F

  Jeżeli twierdzisz że gołębie nie przenoszą ptasiej grypy,to dlaczego rynek spryskiwany jest specjalnym preparatem,zakazane są wystawy i zawody gołębi?Coś w tym jednak jest.Więc warto dmuchać na zimne,a będziemy apać spokojnie.

 7. A-F

  Rynek pryskano pro-forma bo lądują tam czasem ptaki innych „lini lotniczych” niż gołębie. Ja nie mam zamiaru ani „apać” ani łapać gołębi:)))))

 8. Jasio

  Tak na marginesie pro tematu: Racibórz z pewnościa wygląda teraz atrakcyjniej -szkoda tylko że traciliśmy czas by przekonywać ludzi że coś może się zmienić na lepsze. Niestety tak to jest z małopostępowym chłopstwem -dopóki ludzie nie zmądrzeją i będą protestować przeciw inwestycjom w naszym mieście.. doputy będziemy wyglądali jak większa wieś.

 9. W Londynie na Trafalgar Squer zrobiono porzadek z ta srajaca armada latajacych symboli pokoju wynajeto sokolnika i teraz jest spokoj i porzadek . Zadne golabki nie sraja na glowy ani na parapety okien . W moim miescie tez byla plaga tego paskudztwa. Miasto karmi te kreatury ale z dodatkiem srodkow antykoncepcyjnych. I Poglowie sie raptownie zmniejszylo. Moj stary znajomy golebiarz zreszta mawial” Golob to pierze i gowno swierze ” Grützi

 10. Maniek

  Na pewno każdy zauważył, jak pięknie odnowiono budynek sądu,ale głowny architekt nie pomyślał chyba o SRAJĄCYCH GOŁEBIACH,nie wiem czy ktoś zauważył jak lewa część budynku jest wybrudzona odchodami.Ptaszki siadają na gzymsie i srają, a odchody spływają po „NOWEJ ELEWACJI”Ktoś powinien za to beknąć, ale na pewno nie gołebie!

 11. A-F

  Ktoś zapomniał zastosować to co jest powszechne w każdym zabytkowym mieście ( wszystkie gzymsy, wnęki, odstające elementy architektoniczne są naszpikowane drucianymi kolcami, które nie pozwalają gołębiom siadać na tych obiektach).

 12. Do Mańka.Chciałem o tym wcześniej napisać,ale nie myślałem że ktoś to zauważył.Mineło kilka dni od ściągnięcia rusztowania,a gołębie sobie znalazły sralnie i noclegownię.I tak będzie z każdym budynkiem,który zostanie odświerzony.Kiedyś przebywały w baszcie,po remoncie pozasłaniali wszystkie otwory siatkami,więc przenosły się w okolice rynku,gdzie zajeły otwory wentylacyjne w okolicznych domach.Z tamtąt też zostały wypędzone.I teraz przesiadują w każdym możliwym miejscu,brudząc co popadnie.

 13. ciesze sie, ze wladze wykazaly inicjatywe i zrobily cos z sypiaca sie fasada budynkow na rynku. super. tylko smuci mnie to, w jaki sposob to zostalo wykonane. mam wrazenie, ze najzwyczajniej w swiecie wzieli farbr i pomalowali to co bylo szare i sie sypalo. szczerze mowiac, rynek przez to nie wyglada atrakcyjniej, ale po prostu schludniej. ta architektura absolutnie nie nawiazuje do zadnej tradycji i calkowicei kloci sie z architektura po drugiej stronie Rynku. nie ma to jak fuszerka.

 14. poza tym odnosze wrazenie, ze to byla zwyczajna kielbasa przedwyborcza, ale nie mnie to oceniac

 15. Do redakcji.Proszę o stworzenie SONDY na temat wyremontowanego budynku w raciborskim rynku.Z tego co zauważyłem duża rzesza mieszkańców nie jest do końca zadowolona z tego co Urząd Miejski nam przedstawił.Uwarzam że to co wykonano,to zwykła profanacja STAREGO MIASTA.Zasięgnołem opini wśród moich znajomych,i nie uzyskałem pozytywnej odpowiedzi.Więc jestem ciekaw jaka jest opinia wszystkich Raciborzan

 16. Zastanawiam się nad tym,czy w raciborskim urzędzie miejskim jest urbanista z przwdziwego zdażenia,myśle że nie.Bo to co widzę,to wielki chaos,a nie rozbudowa naszego miasta.Np.Biedronka na ul Opawskiej i sklep rtv obok. Totalna pomyłka,niby główna ul handlowa,a tu takie stodoły i kurniki,totalna WIOCHA.Czy tak ma wyglądać centralna część miasta?To co oferuje UM,to same budy i budki,nic konkretnego.Jeszcze troche,będziemy wybierać Sołtysa,a nie prezydenta.Przed wojną miasto kwitło,a teraz więdnie

 17. A-F

  Niestety o tym co piszesz raciborzaninie to już na tym portalu przepłynęły rzeki uwag i skarg pod adresem UM. Ale czego innego możemy się spodziewać po UM, które samo przypomina ( swym rajcowym składem) kurnik z kwokami na żerdce. I tak te kury siedzą i sobie po głowach nawzajem dziobią a i też okolice odbytu wzajemnie wyskubują aż do czerwoności. Byle zadowolone, że im sypią obficie ziarno do korytka (kieszeni) co miesiąc. Nawet nie są w stanie znieść jakiegoś jajka ( sensownej inwestycji)..

 18. A-F

  …pełno po nich odchodów. Szkoda gadać. Jedyną inwestycją ostatnio są przenosiny Plusa ze Słowackiego na Reymonta. Kamieniok sprzedany ale cisza w eterze co tam ma konkretnego powstać. A kamienice ( aż niegodne jest ten przemalowany blok nazywać kamienicą) na rynku to typowe pójście na łatwiznę, byle paru osobom usta pozamykać tą tandetą.

 19. Arteks

  Wiesz co A-F, ty naprawdę nadawałbyś się do kabaretu. Porównanie urzędników raciborskiego magistratu do kur jest dość zabawne i dobre przy tym. No ale Raciborzanie, nie chwalicie się dworcem autobusowym a ponoć jest po modernizacji rewelacyjny.

 20. Czym tu się chwalić?Przecież te zadaszenia zostały wykonane tylko dla OZDOBY,one niczemu nie służą.Nie chronią przed słońcem,deszczem,śniegiem i wiatrem,no chyba że przed ptasimi odchodami.Uważam że zadaszenia są za mało wypuszczone nad stanowiskami,tylna część wiaty powinna być w całości osłonięta pleksi-glasem,na pewno poprawiło by to komfort oczekujących podróżnych przed wiatrem i deszczem.To następny przykład prymitywnego myślenia,zamiast ludziom ulżyć,to robią coś całkiem odwrotnego.

 21. A-F

  Już na Forum napisałem, że budynek sądu, który ma wszystkie parapety i gzymsy pokryte blachą podłączyć w paru miejscach do elektrycznego pastuch, który wysyłając słabe impulsy pradu zmiennego powinien skutecznie przepłaszać gołębie i ich strasznego zamiaru obsrywania odrestaurowanej elewacji. Arteksie i Mirku zapraszam Was na Forum ( zalogujcie się i można rozmawiać bo tam już część towarzycha się przeniosła:-))))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here