Święto Latawca

0

Już od kilku lat uczniowie klas piątych SP 11 biorą udział w ŚWIĘCIE LATAWCA organizowanym przez PSS „Społem”. W tym roku zawody w puszczaniu latawców odbyły się 6 października.Jak zwykle koordynatorem akcji był pan Tadeusz Młynarczyk, który opiekuje się spółdzielnią uczniowską w SP 11. Początkowo pogoda nie zachęcała do zabawy, lecz gdy latawce wystrzeliły w górę słońce wyszło zza chmur, co zostało powitane gromkimi oklaskami dzieci. Komisja konkursowa oceniała wygląd i stopień trudności wykonania latawca oraz to, jak dzieła uczniów radzą sobie w powietrzu. Mimo tego, że część latawców już po kilku lotach roztrzaskała się w strzępy, dzieci nie traciły humoru i bawiły się dalej, wymieniając się z tymi, których latawce szybowały w przestworzach.
Po dość długiej naradzie jury zdecydowało, że główna nagroda należy się parze Maria Kappa/ Natalia Romanowska. Drugie miejsce zajęły latawce: Michała Dąbkowskiego i Patrycji Gajewskiej, a trzecie miejsce przypadło parze Łukasz Świerczek/ Wojciech Rożnowski. Były też liczne wyróżnienia oraz nagroda dla SP 11 – piłka do nogi.
Aby uczniowie odzyskali siły po wyczerpujących biegach z latawcami, PSS „Społem” uraczyło wszystkich uczestników gorącą grochówką. Na zakończenie odbył się krótki konkurs z wiedzy ogólnej związanej z lotnictwem.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here