Wizyta Europejska

26

Dnia 4 października w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu gościła delegacja 13 osób z 7 krajów Europy: Belgii , Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch , Wielkiej Brytanii i Turcji.Wizyta odbyła się w ramach międzynarodowego programu wymiany doświadczeń krajów europejskich w zakresie edukacji i zarządzania oświatą.

Wśród osób goszczących w szkole byli inspektor ds. edukacji europejskiej z Belgii, inspektor ds. szkół podstawowych z Hiszpanii, dyrektorzy szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych.

Celem wizyty była prezentacja edukacji europejskiej, jaka jest realizowana w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu. Odbyła się ona z inicjatywy Kuratorium Oświaty w Katowicach, pani wizytator Joanny Sobotnik oraz Marzeny Skórskiej – Przybylskiej.

Podczas wizyty szkoła zaprezentowała interdyscyplinarne projekty, jakie zrealizowała ze szkołami partnerskimi z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech i Grecji. Goście uczestniczyli w lekcjach otwartych, gdzie uczniowie w języku angielskim prezentowali swoje prace projektowe, wykonane pod kierunkiem pani Jolanty Piskoń. Następnie brali udział w zajęciach o średniowieczu, prowadzonych przez panią Ewę Wawoczny,metodą projektu. Prezentowali się tu uczniowie klasy VD. Goście zobaczyli zaplecze dydaktyczne szkoły: bibliotekę, świetlicę, gabinety specjalistyczne. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych klas młodszych , gdzie realizowane są dodatkowe lekcje języka niemieckiego i angielskiego. Mieli również okazję porozmawiać z uczniami i pedagogami, którzy realizowali polsko – niemiecka wymianę uczniów klas VI. Dyrektor szkoły przedstawiła prezentację multimedialną o szkole, goście udzielili wywiadu Samorządowi Uczniowskiemu. Podziwiano znajomość języków obcych u naszych uczniów, zachwycono się wystrojem i wyposażeniem szkoły na Ostrogu. Doceniono pracę pedagogów i wyrażono uznanie dla poziomu oglądanych zajęć.

Wizytę uświetnił wiceprezydent Miasta Raciborza pan Andrzej Bartela, który przybliżył uczestnikom spotkania walory turystyczne i przyrodnicze miasta. Uczestnicy wizyty będą przebywać w Polsce cały tydzień. W Raciborzu wizytowali wyróżnioną w międzynarodowym programie Sokrates – Comenius Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, po czym udali się do placówek oświatowych w Katowicach i województwie śląskim.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

26 KOMENTARZE

 1. To kto teraz bedzie dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy??? Może ktos się orientuje, no i czy Mundek zostanie tam jeszcze długo???

 2. ***

  Dyrektorem powiatowego urzędu zostanie następny emeryt, który bedzie dorabiał kosztem bezrobotnych, posposzukujących pracy.

 3. Tomasz

  A to niby czemu? Szykuje się zmiana w PUP? Nie sądze…

 4. Brutus

  Rany – ten gość to jest jakieś mega nieporozumienie. On ma szukać ludziom pracy? On sobie nie może znaleźć! W gazetach wypisuje jakieś debilne apele świadczące że jest zupełnie nieporadny, jego UP to burdel na kółkach gdzie nikt się na niczym nie zna, z nim zresztą na czele – zero kumacji prawa, zero świadomości ekonomicznej, zero innowacji i inicjatywy. Teraz będzie dodatkowo radził… komu, pytam – komu on ma prawo doradzać ?

 5. Pan Stefaniak uczył mnie wiedzy o społeczeństwie w liceum.Było to w roku 1988/89.Wydawało się,że czas takich ludzi wtedy się skończył.Jakie to smutne, że tyle lat póżniej okazuje się,że bierze nadal państwowe pieniądze (czyli i moje) i to niezłe.NIgdy nie miałem wysokiej opinii o jego kwalifikacjach.Jedyne co ma to dobrą prezencję w garniturach,jak zresztą większość jego partyjnych kolegów

 6. jan-ka

  Kolejna czerwona menda rwie się do wadzy

 7. <>

  Gdy opisywal swoją sylwetke na stronie SLD startujac do wyborow,czytamy że robil to,tamto,ale zapomnial do życiorysu dopisac prace w Ramecie.Przepracowal tam az dwa dni.Dlaczego???

 8. Tomasz

  Już wolę „mende Stefaniaka” od np. „mendy Z. Ciszka”, czy „mendy Wiechowej”. Akurat facet jak mówi to wie o czym mówi.

 9. ppp

  Otóż to Tomasz! Otóż to ! A tak na marginesie to Wy czyli WYBORCY wybraliście E.Stefaniaka do Rady Miasta ! Skąd więc teraz te żale ???

 10. Brutus

  Ja też nie. Poza tym co to ma do rzeczy że go ktoś wybrał ?Giertycha, Leppera i Błochowiak tez wybrali ludzie – I co ? I debile z nich ciągle takie same. A co do tego, że „facet wie o czym mówi” – dobre, dobre. Chyba raczej – „mówi to co wie”. Kwalifikacje to u niego „kolegacje”

 11. Ja tez go nie wybieralem, nawet okazji nie mialem:) Gdybym jednak mial taka szanse to na pewno bym tego partacza nie wybral! PRECZ Z KOMUNA!!!

 12. Tomasz

  Otóż ja czerwonych również niezbyt lubię, ale akurat Stefaniak jest jednym z rozsądnijeszych. Wolę aby on siedział w radzie niż Karski, który z latami tracił rozsądek. Bez wątpienia też niż wymienione (przypadkwo) dwie inne osoby. A skąd Ty Brutusie taki zorientowany? Wiesz co mówisz, czy mówisz co wiesz? Może ani jedno ani drugie?

 13. Brutus

  Tomaszu – miałem z tym Panem do czynienia na gruncie zawodowym. I było to ciężkie doświadczenie. Jednostka którą kieruje jest najbardziej amatorską instytucją z jaką miałem do czynienia w Raciborzu. Niekompetencja, nieznajomość podstaw prawa, podsuwanie do podpisu karteczek z datą wsteczną, wciskanie ciemnoty, interpretacje typu „urzędnikowi się zdaje”. To jest Urząd Bezrobocia, a nie Pracy. Kolejne wnioski – lektura jego dyletanckich artykułów w Obliczach. Nawracanie świata kijem…

 14. Pan Stefaniak wykazuje się jeszcze jedną brzydką cechą: lubi podglądać!!! – konkretnie – jeździ od paru lat na urlop do Pleśnej i biwakuje na prywatnym polu lecz zawsze ma tak usytuowany leżak by obserwować między obozowymi namiotami to co się dzieje na obozie zza płotu i bynajmniej nie opala się bo wtedy leżak jest skierowany na północ. Skąd ta dolegliwość by wlepiać gały na to co robią młodzi ludzie na obozie???

 15. Proponuję ogłosić anty-Frączka Pierwszą Plotkarą Rzeczpospolitej. Przecież ten facet chyba nic innego nie robi poza, chodzeniem po ulicach z lornetką i podglądaniem ludzi. A potem nie mogąc poradzić sobie z własnym podnieceniem wypisuje takie bzdury w internecie. Już zaczynam mieć wątpliwości czy aby na pewno bielizna A-F skrywa męskie przymioty.

 16. bazooka

  znam anty-Frączka osobiście i mogę Was wszystkich tutaj zapenić,że to 100% facet. Bardzo wesoły i sympatyczny. A to że wszystko krytykuje, to jest jego sposób na to, co sie w tym dole dzieje. On jest jak gazeta wyborcza: JEMU NIE JEST WSZYSTKO JEDNO!!!!Dlatego pisze i podsuwa pomysły,demaskuje i kpi. Ja bym go nazwał SUMIENIEM RACIBORZA; OSTATNIM SPRAWIEDLIWYM. Nie ze wszystkim się zgadzam co pisze,ale każdy ma jakieś odchylenia.

 17. bazooka

  Brakuje wam argumentwo, wiec probujecie osmieszyc anty-Frączka. To się wam nie uda, bo ten facet jest zbyt inteligentny, błyskotliwy i przebiegły. Zna dużo ludzi,którzy znają innych ludzi i stąd dysponuje taką wiedzą o mieście. Ale próbować zawsze możecie:)

 18. A kto to mnie zna w 100%??? muszę się popytać ludzi, którzy znają ludzi by dowiedzieć się coś o bazooce:). Pytanie do JEDNEGOZWIELU: jak nazwiesz osobę, która umieszcza tekst o takiej treści:”Stefaniak to czerwona skorumpowana pijawka”???. Więc powstrzymaj za czasu swój osądzający własną miarą język bo Twoja mowa zaczyna Cię zdradzać!!. Już nie będę komentował wypocin portetu psychologicznego a-F bo nie będę podnosił kamieni, którymi we mnie rzuca jedenzwielu, pisząc mój portret a jednocześnie..

 19. …natchnienie czerpał zaglądając do lustra. Stefaniaka sam widziałem jak bacznie zza płotu obserwował obozowiczów gdy tym czasem wszyscy inni biwakowicze udali się na plażę.

 20. Brutus

  Panowie – myślę, że fajowo byłoby gdyby ktoś nagle rozszyfrował nazwiska pod ksywami. Z tego co wiem, to najbardziej tropiony w Raciborzu – od UM, poprzez RCK, Starostwo i kilka znajomych firm oraz masę ludzi – jest A-F. Ale pewnie nie tylko on by nas zdziwił 😉 Może jakiś informatyk – haker zajmie się tropieniem ?

 21. Brutus

  Od razu przeciwko… Po prostu bardzo interesujące jest to kim jest człowiek, którego twarz najprawdopodobnie jest części z nas dobrze znana, i który jedzie równo po wszystkich, nieraz w bardzo niewyszukany sposób. A jego dobre informacje świadczą o tym, że po tym po których tu jedzie na maxa, prawdopodobnie na codzień podaje rękę i się do nich uśmiecha…

 22. bazooka

  tolek zaproponował „zlot forumowiczów” portalu. może i aF dałby się namówić na małe jasne:>

 23. Do Brutusa: i tu mała pomyłka bo nie podaję im ręki(ani do całowania ani do witania)i się do nich nie uśmiecham:)))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here