Raciborski wybiera Tuska

3

Gdyby nasz powiat samodzielnie mógł zdecydować o wyniku wyborów, nie byłoby drugiej tury. Na Donalda Tuska zagłosowało tutaj aż 50,18 procent uprawnionych. Kaczyński uzyskał „jedyne” 25,42. Na trzecim miejscu znalazł się Lepper z 11,43 procentami. Jeśli zaś chodzi o całą Polskę to Tusk zdobył 35,82 procent głosów, a Kaczyński – 33,29.

Na dalszych miejscach znaleźli się: Andrzej Lepper – 15,56 procent, Marek Borowski – 10,19, Jarosław Kalinowski – 1,85, Janusz Korwin – Mikke – 1,41, Henryka Bochniarz – 1,25, Liwiusz Iliasz – 0,21, Stanisław Tymiński – 0,16, Leszek Bubel – 0,13, Jan Pyszko – 0,07, Adam Słomka – 0,06.

Frekwencja wyniosła 49,56 procent.

OBOP i PBS podają, że Tusk zwyciężył w 11 województwach (województwa zachodnie i centralne), Kaczyński – w pozostałych pięciu (wschodnie).

W powiecie raciborskim frekwencja o 10 procent niższa niż w kraju. Najmniej osób zagłosowało w gminie Rudnik – 31,68 procent, najwięcej w gminie Kornowac – 46,87.

Druga tura za dwa tygodnie.

/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. aaa

    wszystko w tym aucie jest piękne oprócz ceny

  2. A-F

    Można popatrzeć i pomarzyć;)

  3. Joachim

    Jest wiele ladniejszych aut i to nie za te pieniadze ale w Polsce pokutuje tylko jedno VW to super auto. Mialem ci to superauto i nigdy wiecej. Cholerstwo malo ze wiecznie sie psulo to czekanie w warsztacie na termin doprowadzalo mnie do szewskiej pasji. Ale duzo glupich zawsze sie znajdzie by to gowno z VW kupic.Ja sie juz z VW dawno wyleczylem ijezdze autem ktore sie nie psuje a to za co w VW trzeba doplacac jako opcje mam w cewnie auta. Z zaoszczedzone pieniadze zrobilem super Urlop

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here