„Muzyka w starym opactwie” – ostatni koncert

0

16 października, godzina 17.00 – X Festiwal Muzyki Organowej „Muzyka w starym opactwie” – ostatni koncert.
Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Będzie to już ostatni koncert z cyklu "Muzyka w starym opactwie" w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Organowej. Wystąpi jeden z najlepszych obecnie w Polsce Chór Chłopięcy "Pueri Cantores Sancti Nicolai" z Bochni pod dyrekcją ks. Stanisława Adamczyka. Koncert śpiewaków z Bochni będzie zatem godnym uwieńczeniem tegorocznych spotkań z muzyką sakralną w Rudach. Poza tym wpisze się doskonale w obchodzony 16 października już po raz piąty Dzień Papieski oraz zakończy I Diecezjalny Kongres Muzyki Liturgicznej, jaki odbywać się będzie w Gliwicach w dniach od 14 do 16 października br.
Od maja do października 2005 roku w pocysterskim Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach rozbrzmiewa muzyka dawnych i współczesnych mistrzów. Jak co roku w tym okresie odbywa się tu bowiem Festiwal "Muzyka w Starym Opactwie", organizowany przez Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, Filię w Gliwicach i Rzymskokatolicką Parafię w Rudach. W ramach festiwalu, każdego miesiąca (od maja do października) w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbywają się koncerty muzyki orga! nowej. Początek zawsze o godz. 17.00.
Festiwal realizowany jest p rzy wsparciu środków finansowych Samorządu Województwa Śląskiego i Starostwa Powiatowego w Raciborzu.- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here