Śmierć pod walcem

134

Wczoraj w Makowie około godziny 16.00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku… Do zdarzenia doszło podczas remontowania nawierzchni drogi. 66 – letni kierowca busa, mieszkaniec Raciborza przyjechał po pracowników raciborskiej firmy remontowej. W czasie gdy czekał na zakończenie ich pracy został przygnieciony walcem do rozściełacza asfaltu. Mężczyzna doznał bardzo ciężkich obrażeń ciała.
Operatorem walca był 52 – letni mieszkaniec Raciborza, który wykorzystał zamieszanie i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany około 18.00 w swoim mieszkaniu. Był pijany.

Niestety poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować…
Sprawca odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

134 KOMENTARZE

 1. darius

  Większość gazet w UE pisze,że o wygranej zadecydowali ludzie słabo wykształceni i biedni,nie tylko niemieckie…Rosji tez się bliźniacy nie podobają i już wypominają to „rondo Dudajewa” w Wawie i zastanawiaja sie co będzie dalej:)..swoją drogą,gdyby PiS zaczeło realizowac swój program w tej cześci dot.ludzi”wykluczonych”,to ja chce też być”wykluczony”i cieszyć się z życia,obijając się na zasiłku 😉 Mam nadzieje,że A-F i Tomasz beda tak wydajnie pracowali,że zarobią na mój zasiłek ;)..żartuje:)

 2. darius

  Ok, spoko, jak chcemy być szczegółowi, to z decyzja 26% Polaków 🙂

 3. A-F

  Pożyjemy zobaczymy co nas czeka. Tylko nie podoba mi się to(i tu nie mam nic do lokalnych forumowiczów), że wielu zwolenników PO nie może pogodzić z wygraną PiS i trąbią gdzie się da o czarnych wizjach i Pisowskim „tryumfaliźmie” a zapominają, ze PO bedzie współrządzić państwem. Pozdrawiam.

 4. darius

  A ja się nie dziwię.Popatrz kto głosował na Tuska.Przede wszystkim osoby młode,podróżujące po świecie,studiujące,z dostępem do netu,mieszkające w miastach,osoby dla których były to pierwsze wybory.Pierwsze wybory i odrazu przegrane.Wybory,które były dla nich nadzieją na lepsze jutro,na to,że państwo skupi sie na zabezpieczeniu podst.wolnosci(słowa,wyznania,wolnego rynku),a nie mieszaniu się do ich prywatnego zycia, no i w końcu młodzi to idealiści,podchodzacy do wszystkiego emocjonalnie…

 5. A-F

  No to Ci powiem dariusu, że ja też jako młody byłem pełen ideałów i nadziei i zawsze”przegrywałem” wybory a teraz wygrałem. I nic takiego strasznego w tym, że to samo przechodzą owi młodzi o których piszesz:)

 6. A-F

  To czemu PO nie przekonała wszystkich swoich „światłych i światowych” zwolenników w wyborach parlamentarnych i prezydenckich?. Dlaczego wiecej zwolenników Tuska w II turze przeszła na stronę Kaczynskiego niż od Kaczyńskiego do Tuska?. A może w Polsce jest zbyt wiele biedoty i „zacofania” niż internetowców i światowców do których tylko była skierowana propozycja PO?.

 7. darius

  Patrząc na wszystko z dystansem, to przyznaję kampania PiSu była lepsza,ale kampania PO uczciwsza.Bo wiedzieli,że nie można obiecywac czegoś,co niezależy od nich.PiS nie miało takich skrupułów i obiecywało wiele,a najlepsze jest to,że jak im się tego nie uda zrealizować to zwala wszystko na PO,bo im dadzą…sprawy gospodarcze i być może finanse(wydaje mi się,że Zuber jest liberałem i bezpartyjnym).Musze przyznać,że sprytne te Kaczuszki:)

 8. darius

  Odnośnie samej kampanii.Widac było,że PiS się przygotował i miał taktyke.W pierwszej części atakował PO (spoty wyborcze z lodówką,sprawa dziadka)PO długo nie reagowała,aż do porażki w parlamentarnych,gdy już PO straciła cierpliwość i nerwy,to PiS i LK zrobili z siebie poszkodowanych,znakomicie było to widac w dwóch ostatnich debatach w TV.LK jak mantrę powtarzał,że DT jest agresywny wobec niego i,że on nie akceptuje takiej formy prowadzenia debaty.On nie,ale jego sztabowcy owszem:)

 9. A-F

  Ale decyzja zapadła i już mamy po wyborach więc nie szukajmy różnic miedzy nami ale jedności i jedni drugim pomagajmy:) I nie bądźmy tak jak ten „charyzmatyczny pół-analfabeta Wałęsa”(jak go nazwał Łysiak), który w swej dumie zapowiedział, że nie bedzie składał gratulacji Kaczyńskiemu!. Działajmy razem w jednej – Solidarnościowej Rodzinie:))

 10. Brutus

  Nie A-F, nie są gorszym społeczeństwem. Ale są społ., które nie dźwignie naszej gospdarki, tylko będzie raczej brac ile wlezie na bieżącą konsumpcję, które za wszelką cenę będzie unikać radykalnych zmian, które wierzy w cuda (obiecanki) i które generalnie nie stanowi trzonu naszej inteligencji narodowej. To oznacza, że mamy rządy niezadowolonych. Co wcale nie oznacza jeszcze mądrych, światłych, inteligentnych i rozwojowych. Dlatego się boję. Boję się pijanych górników, chłopów, rolników…

 11. Tomasz

  Z tymi pijanymi górnikami to mnie rozwaliłeś 😉

 12. Brutus

  Tomaszu – chodziło mi o ogół ludzi powiedzmy to… takich, którzy generalnie nastawieni są do zycia i państwa „roszczeniowo”. A te właśnie wymienione skrótowo grupy wychodza na ulicę, rozsypują buraki, wywalają węgiel na tory, jadą nachlane w sztok do warszawy i rzucają mołotowami jak się im nie podoba pomysł zamkniecia kolejnej nierentownej firmy…

 13. A-F

  Czy nie jest tak Brutusie, że z powodu tego poparcia ludzi samoobroby dla Kaczyńskiego nazywasz ich tak jak nazywasz ale gdyby oni poparli Tuska to z całą pewnością nazwałbyś ten elektorat samoobrony wielce oświeconym?:)

 14. mf

  Brutusie, a jak mają nie wychodzić skoro szefowie tych nierentownych firm zarabiają niebotycznie więcej (to skrótowe, dokładnie tak samo, jak twoje uogólnienie), bo przecież chyba praca tych szefów nie jest warta tylu dziesiatek tysięcy złotych, skoro prowadzą nierentowną firmę. Prawda?? TO przykład kopalni, ale takich przykładów można mnożyć. Setki tysięcy złotych z odpraw itd. itd…. Ludzie poprostu chcą sprawiedliwości. A nie wyzysku… Pozdrawiam

 15. Brutus

  Jasne mf, też chce sprawiedliwości (zwłaszcza w sferze finansów publicznych), tyle, że to wychodzenie, niszczenie i rozwalanie Warszawy nijak się ma do sprawiedliwości i wyzyskiwania, nie? No ale kończymy już chłopcy i Panowie, już po wyborach. Jakich? Poczekajmy z rok, dwa. Nie ma co gadać, jutro trzeba uczciwie popracować i porozwijac naszą gospodarkę… Wierząc, że nasza praca nie pójdzie na zasiłki i dopłaty dla tych, którzy głośniej krzyczą 😉 Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję na tym wątku

 16. Tomasz

  Zapytam przewrotnie: Brutusie, skoro tak się boisz demonstracji, demolowania itd. to nie sądzisz, że to właśnie wygrana PO i Tuska mogłaby wywołać taki efekt? 😉

 17. Markus

  Przestancie bajdurzyc ze Kaczynski to rydzyk i Lepper bo ja moge pisac Tusk to Miller i Urban.Ja konsekwentnie glosowalem na Lecha Kaczynskiego,mimo tego ze jestem studentem:-)

 18. patrzycie na polityka daleko? zobaczcie co sie dzieje u nas! czy wiecie za ile mozna kupić pióro ? i mieć świetne artykuły w naszej lokalnej gazecie. Zobaczcie w budżetach gmin, jak robią to ich szefowie. Wszystko jest do kupienia

 19. powiem krótko : Markowiak to ………….. nikt go w mieście nie lubi np ja a kusy to co on sobie mysli że co ma 31 lat i on PREZYDENTEM no chyba jaj sobie robi on powinien się jeszcze uczyć a nie kandydować.Kusy ekiert markowiak mogą spadać ha ha !!!A Mirek Lenk ma wygrać ma doświadczenie i tyle koniec

 20. Adamczy kto to za typ zna ją ktoś.Nie głosujcie na nią !!!!!!!

 21. PAN LENK MA WYGRAĆ WYBORY POMÓŻCIE MU LUDZIE !!!!!!

 22. Mirek Lenk to tzw. „ciepłe kluchy” !

 23. Informuję, że w środę dnia 08-11-2006 r. Wójt Gminy Rudnik Dominik Konieczny pozwał do sądu swojego kontrkandydata w wyborach na wójta Pana Alojzego Pieruszkę z zarzutem podania nieprawdziwej kwoty zadłużenia Gminy Rudnik w Kwocie 2 miliony zł. (Konieczny informował mieszkańców, że gmina jest zadłużona na ok. 950 tys. zł.) W dniu dzisiejszym sąd w Katowicach wydał ostateczny wyrok, w którym potwierdził bezzasadność pozwu Wójta Dominika Koniecznego.

 24. Kłamiesz. Nie zapadł żaden „ostateczny wyrok”. Sąd apelacyjny nie badał w ogóle sprawy ze względów proceduralnych. Mam jednak nadzieję, że Pieruszka będzie musiał „odszczekać” nieprawdziwą informację o zadłużeniu gminy tak samo jak ma „odszczekać” w Nowinach Rac. kłamstwa o bezpodstawnym zwolnieniu dyrektora ZOZ- u i zlikwidowaniu szkoły w Szonowicach (postanowienie sądu z dnia dzisiejszego). I nie używaj niewłaściwych sformułowań. Tu nie ma wyroków ani pozwów. Prawnik powinien to rozróżni

 25. ktoś

  Jak ci nie wstyd tak manipulować. Sąd w Katowicach ostatecznie oddalił w dniu 10 listopada protest wyborczy Pani Joanny F. dotyczący podnia nieprawdy KWW „Ucziwość i Gospodarnośc”. Faktyczny dług sięgający niespełna 2 milionów złotych został dość precyzyjnie wyliczony przez kontrkandydata D.K. Co do bezpodstawności zwolnienia dyr. SPZLA Rudnik to w najbliższych dniach się okaże. Co do likwidacji ZSO Szonowice to D.K. był inicjatorem jej likwidacji, to on wystąpił z wnioskiem!!!

 26. tych dwóch z Rudnika powaliło, piszą na każdym watku, tylko nikt nie wie o co chodzi

 27. Tak się składa, że D.K. wójt Rudnika jest wiernym wassalem Pani Gabryni. W dniu 9-XI-2006 r podstępnie zwabili członków DFK którzy wcześniej zostali zaproszeni na spotkanie mniejszości niemieckiej (z poczęstunkiem). Jakież było zdziwienie, bowiem okazało się, że to nie zebranie mniejszości ale wiec wyborczy na którym oprócz wójta D.K. była Pani Gabrynia z całą świtą wspomagani przez „rozczochranego” czytaj H.S. i zobili sobie kampanię wyborczą

 28. Uważaj co piszesz, bo posługujesz się nieprawomocnym postanowieniem, a to jest karalne (jeden od D.K. został już złapany na gorącym uczynku przy świadkach jak rozpowszechniał 1 str. tego postanowienia). Piątkowa decyzja sądu uprawomocni się dopiero w poniedziałek, a do tego czasu jej rozpowszechnianie jest zabronione. Jak Pieruszka zacznie w Nowinach Raciborskich przepraszać Koniecznego, to ludzie będą ze śmiechu boki zrywać i pukać się w czoło. Bedzie to dla Koniecznego „pyrrusowe zwycięstwo”.

 29. Mam nadzieję, że wszyscy zagłosuja w 2 turze wyborów na prezydenta na pana Kusego, ponieważ jak wygra Lenk to wszystko będzie droższe a pan Kusy będzie lepszym prezydentem. Lenk to fajtłapa i ciamajda stary facet będziecie idiotami jak go wybierzecie będziecie tacy jak on. Zaufajcie mi i zagłosujcie na pana Kusego. Młodzi ludzie będą mieli prace i z czego opłacić rachunki!!!!!!!!!!!

 30. Kusy musi wygrać, a wygra tylko wtedy jak będziecie na niego głosowali nie bądżcie głupcami zagłosujcie na pana Kusego!!!!!!

 31. wiarus

  Ludziska,przeczytajcie ten artykul powyzej.On mowi sam za siebie.Taka jest nasza prasa,takie tez sa pozostale media.Boja sie PiS-u i go zwalczaja wszelkim dostepnymi srodkami.I dla tego trzeba zrobic wszystko by nie poddawac sie tej kampani i to na kazdym szczeblu.Pisze wiec i apeluje wprost-Glosujmy w drugiej turze na kandydata PiS-u Pana Tomasza Kusego.

 32. Już jeden taki był, co to kazał się obudzić. Co do czego, wyszło, że to całe budzenie o dupę potłuc, można było spokojnie spać dalej.

 33. J-J

  Jak możecie mówić o uczciwej kampanii PO ??? Wiecie o spędach młodzieży (maturzystów)? I kto to robił? Posłowie z PO. Oni za nic mają prawo. Ich interesują tylko stołki.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here