
Motto:
Otchłanią uczuć
rozwiesiłam serca
na pajęczynowej
pięciolinii życia
a kluczem wiolinowym
otwieram tomik
Maria z Zobolewiczów Wojtczak
„… w tych wierszach czytelnicy znajdą radość i gorycz, wiele różnych emocji, spełnień i rozczarowań, także poprzez odsłanianie się poznanie współczesnego świata.”
Na spotkaniu promującym wydanie tomiku Maria Wojtczak o swoich wierszach mówiła: „Odsłaniam się, ale jeśli chce się być wiarygodnym, trzeba być szczerym.”
Wydanie zbiorku mecenas Jan Michał Stuchły skomentował słowami: „W tym tomiku emocja i intuicja odgrywają niezwykle ważną rolę. Autorka wiele utworów poświęca poznawaniu… świata, człowieka, uczucia.”
Autor: Maria z Zobolewiczów -Wojtczak
Tytuł: Otchłanie Uczuć Strofą Wygięte
Górnośląskie Towarzystwo Literackie, Katowice 2005
Okładkę zbiorku zdobi zdjęcie pracy plastycznej Tomasza Siniakiewicza, uczenia Liceum Plastycznego w Opolu, tak więc pani Maria Wojtczak staje się mecenasem utalentowanych młodych artystów.

Pozycja została wzbogacona pracami Zyhdigo Çakolliego
i zdjęciami z osobistego albumu poetki.
/BSp/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)



![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





