Przeżyj ten dzień bezpiecznie

0

Jak informuje raciborska policja 1 listopad jest znakomitą okazją dla przestępców. Osoby odwiedzające cmentarze padają ofiarami kradzieży, włamań do samochodów, rozbojów oraz włamań do mieszkań podczas ich nieobecności.

Raciborska policja apeluje, by jeśli to możliwe nie zabierać ze sobą nadmiaru gotówki, kart płatniczych, niepotrzebnych dokumentów. Panie powinny zwrócić uwagę na zawartość swoich torebek, sposób ich przenoszenia, niepozostawiania ich w pojazdach w miejscach widocznych.


Właścicielom pojazdów policja radzi sprawdzenie czy drzwi pojazdu a w szczególności bagażnik jest zamknięty. Niepozostawianie w pojeździe wartościowych przedmiotów, radioodtwarzaczy, dokumentów samochodu oraz osobistych. Zaopatrzenie pojazdu w blokady oraz inne zabezpieczenia utrudniające dostania się do wnętrza.


Opuszczając mieszkanie poinformować o terminie wyjazdu najbliższe osoby lub zaufanego sąsiada. Nie przechowywać w mieszkaniu podczas naszej nieobecności dużej ilości gotówki, biżuterii oraz innych wartościowych dla przedmiotów.


Na cmentarzach zwróćmy szczególną uwagę na miejsca gdzie panuje tłok, bo to one są okazją dla kieszonkowców. W razie stwierdzenia jakiejkolwiek straty informujmy o tym bezpośrednio znajdujących się przy cmentarzach policjantów.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here