Kulisy teatru lalek

0

Co kryje się za kurtyną sceny teatralnej? Czy trudno pracuje się z lalkami? Kto oprócz aktorów pracuje w teatrze? Odpowiedzi na te i i nne pytania poszukiwali uczniowie SSP15 podczas wycieczki do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej.
Sportowa Szkoła Podstawowa nr15 kontynuuje realizację programu profilaktycznego. Jednym z celów tego programu było stworzenie w roku szkolnym 2004/2005 teatru profilaktycznego, w ramach którego uczniowie rozwijają własną kreatywność oraz wrażliwość, podczas spektakli przekazują kolegom ważne treści związane z profilaktyką.Teatr profilaktyczny, którym opiekują się Katarzyna Halfar i Joanna Chrzanowska-Rybeczka, przygotował spektakl pt. „Stop przemocy”. Przedstawienie to zostało wyróżnione w V Powiatowym Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych oraz przedstawienie pt. „Papieros twój wróg”.19 października 2005r. uczniowie aktywnie uczestniczący w pracach teatru profilaktycznego wyjechali na jednodniową wycieczkę do Bielska-Białej.

Program wycieczki obejmował:

– zwiedzanie Teatru Banialuka w Bielsku-Białej

– obejrzenie przedstawienia pt. „Zielony wędrowiec”

– udział w warsztatach animacji lalek

– obiad w kompleksie gastronomicznym „Wielkie żarcie”

– wjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię i zejście z góry.

Wyjazd sfinansowało Biuro Pełnomocnika Prezydenta d.s. Społecznych w ramach profilaktyki uzależnień. Wycieczkę zorganizowały: Małgorzata Kozioł-pedagog szkolny, Joanna Chrzanowska- Rybeczka, Katarzyna Halfar- opiekunki teatru./Joanna Chrzanowska-Rybeczka/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here