Olimpiada Ochrony Środowiska

58

Już po raz osiemnasty w naszym województwie zostanie przeprowadzona Olimpiada Ochrony Środowiska. Olimpiada ta od 9 lat jest wspólnie organizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej oraz Ligę Ochrony Przyrody.W olimpiadzie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. Finał wojewódzki odbędzie się dnia 18 listopada siedzibie ŚODR w Częstochowie. Czworo najlepszych laureatów finału naszego województwa weźmie udział w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 2-3 grudnia w Przysieku k/Torunia.

Konkurs przebiega w trzech etapach szkolny, wojewódzki i krajowy.
06.11. w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się w pierwszy etap olimpiady. Trudny test obejmujący szeroką wiedzę z ekologii i sozologii pozwolił wyłonić laureatów szkolnych. Do testu przystąpiło 22 uczniów, dwójka z nich Dorota Łyko kl. III B oraz Tomasz Wycisk II B będą reprezentowali szkołę na etapie wojewódzkim.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

58 KOMENTARZE

 1. darius

  Zły przykład A-F podałeś 🙂 Dlaczego? Skoro jest się uczulonym na sierść kota i psa, to się unika towarzystwa kotów i psów, co jest tym prostsze,że zarówno koty,jak i ludzie wyposażeni sa w nogi(łapy)umożliwiające przemieszczanie się:)), natomiast drzewa takiej możliwości nie mają:)a po 2:z tego co wiem na ten temat,to chodzi też o siłę alergenu.A topola pod tym wzgledem zalicza się do tych najsilniejszych.

 2. A-F

  No to klamerki na nos albo takie zatyczki jakie stosują zawodniczki w pływaniu synchronicznym:)))))

 3. darius

  Ostatnio dużo sie mówi o róznych spiskach itp.,więc tak z ciekawości:A-F, czy Ty działasz w zmowie z właścicielem tego forum? (im ciekawsza dyskusja,tym więcej odsłon i właściciel ma więcej chętnych reklamodawców) Czy Twoim zadaniem jest tu prowokowanie ludzi do dyskusji? Czy dostajesz pieniądze za to,że zawsze jesteś innego zdania niż większość forumowiczów? ;))

 4. A-F

  Zauważyłem dariusu, że potrafisz bardzo szybko zmieniać informacje w Wikipedii:))) a ja wypatrzyłem tam kolejny błąd w statystyce naszego miasta ( jest napisane w tabeli, że jesteśmy miastem na prawach powiatu). Błąd ten dodaje prestiżu naszemu miastu:))))

 5. A-F

  Na to pytanie powinien odpowiedzieć właściciel portalu:))) Dzisiaj człowiek szuka wszelkich sposobów do zarabiania pieniędzy i być może tak postępuje właściciel. A może ja stałem się nieświadomie maszynką do zarabiania pieniędzy dla pewnych osób??:))))))

 6. A-F

  Tam mi się wydaje, że ten portal jest najlepszy w mieście. Często zaglądam na portal miejski raciborz.pl ale jest on zbyt drętwy ( brakuje w nim ducha)a komentarze są pod cenzurą jak za dawnych lat:))

 7. A-F

  Bardzo podoba mi się ten artykuł Łysiaka. Nic dodać nic ująć!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here