O współpracy gospodarczej we Wrexham

1

Od 7 do 11 listopada odbywał się Tydzień Biznesu we Wrexham. Uczestniczyli w nim przedstawiciele naszego powiatu. Rozmowy, z udziałem partnerów zagranicznych tego hrabstwa (poza powiatem raciborskiem także powiatu Märkischer) dotyczyły głównie nawiązania współpracy w zakresie gospodarki.
Raciborszczyzna dopiero zaczyna współpracę w tym zakresie, dlatego też będzie bazować na doświadczeniach pozostałych dwóch, zagranicznych, członków.
By rozpocząć tego typu współdziałanie, należy zidentyfikować wszystkie podmioty gospodarcze działające na terenie powiatu. Następnie należy opracować folder gospodarczy, grupujący podmioty według branż. Taki folder będzie bowiem pomocny w dopasowywaniu ewentualnych partnerów gospodarczych z Wrexham, Märkischer i Raciborza.
Stworzenie takiej bazy gospodarczej wiąże się ze sporymi kosztami. Sfinansowanie tego przedsięwzięcia możliwe jest jednak w ramach realizowanego wspólnie przez powiaty partnerskie projektu "Innofire – Międzyregionalna współpraca dla rozwoju regionalnych przedsiębiorstw innowacyjnych". Projekt skupia się głównie na branży medycznej, ale Powiat Raciborski będzie mógł rozszerzyć jego zakres, bowiem Polska jest nowym członkiem UE i nie ma doświadczenia w tworzeniu baz gospodarczych.

/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Kurde!

    Kurde,będą widzieć jak wytrzeszczam oczy ze strachu za tą kierownicą hahahah Jak w „Nauce jazdy”:)))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here