Spotkanie uczniów z prezydentem miasta

0

Dzięki wytężonej i systematycznej pracy oraz odpowiedzialności godnie reprezentowaliście swoje szkoły na konkursach i olimpiadach, promując i tym samym rozsławiając imię naszego miasta – mówił prezydent Raciborza na spotkaniu z laureatami i finalistami konkursów wiedzowych.Prezydent Raciborza Jan Osuchowski zaprosił uzdolnioną młodzież i ich opiekunów na podsumowanie wyników konkursów rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej przeprowadzonych w 2005 roku. W słowach skierowanych do zgromadzenych w raciborskim Muzeum podkreślił, że w dążeniu do celu niezbędna jest wytrwałość i tej cechy pogratulował zwycięzcom konkursów. Mam zaszczyt i szczególną przyjemność złożyć serdeczne gratulacje, życząc wielu dalszych sukcesów.Nagrody odebrali laureaci oraz finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty, zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu „Matematyka+” i Międzynarodowego Kangura Matematycznego oraz wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie „DEUTSCHFREUND” i Międzynarodowym Konkursie z Jęz. Niemieckiego.Gratulacje odebrali redaktorzy gazetki szkolnej „Dyzio Gimnazjalista” za 2 miejsce w organizowanym przez wydawnictwo Angora Ogólnopolskim Konkursie Czasopism Szkolnych oraz Grand Prix konkursu „Pałuckie Pióro”.


Racibórz ma swoich laureatów w Ogólnopolskim Konkursie „Moja Szkoła w Unii Europejskiej” – konkursie organizowanym pod patronatem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, w Międzynarodowym Konkursie „Europa w szkole” i Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”.Raciborska młodzież reprezentowała miasto w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Krajach UE oraz w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”.Nagrody rzeczowe i pieniężne odebrało 60 uczniów raciborskich placówek podległych Urzędowi Miasta w Raciborzu:


Magdalena Botorek z G2 op. Violetta Szymańska-Kłoda; Michał Lokaj z G2 op. Andrzej Kowalski, Lidia Kutrowska, Grażyna Baran; Dominika Pocendek z G 3 op. Grażyna Malinowska; Leszek Sput z G4 op. Renata Dradrach-Szweda, Anna Trojgo z G4 op. Jadwiga Cytera; Magdalena Stugiewicz z G1 op. Karina Lipowska i Katarzyna Kapustka; Karolina Pater z G1 op. Marzena Bugiel, Sylwia Smandek; Katarzyna Jabłońska z G1 op. Danuta Galwas; Roksana Lewak z G1 op. Małgorzata Kurowska; Anna Marczyk z G1 op. Małgorzata Teodorowicz-Wycisk; Krzysztof i Marcin Miketa z G2 op. Lidia Kutrowska, Anna Palczewska oraz Grażyna Baran; Mateusz Kochel z G2 op. Ewa Nizioł; Krzysztof Kostka z G2 op. Marcin Pordzik; Marta Lokaj i Andrzej Wycisk z G2 op. Anna Bąbol; Maciej Zając, Katarzyna Pieruszka, Katarzyna Grończak, Tomasz Kalusek, Łukasz i Dominik Czajka – wszyscy z G2 op. Krzysztof Chrupajło; Anna Waniek z G2 op. Patrycja Tkocz; Patrycja Bugdol, Martyna Myśliwiec, Mateusz Fojcik – wszyscy z G2 op. Klaudia Łyko; Dorota Glensk z G3 op. Róża Machowska; Marta Kaczor, Adam Ploszka, Marcin Przybyła – wszyscy z G3 op. Norbert Mika; Paula Orawska z G3 op. Iwona Dziki; Justyna Plecnerz G3 op. Aleksandra Fleger; Michał Kamiński z G3 op. Sylwia Labocha; Beata Woszczek z G3 op. Dorota Bluma-Waniek; Paweł Pradela z G3 op. Joanna Klinos; Magdalena Wysocka, Beata Mateńczuk, Patrycja Parz z G3 op. Izabela Kubita, Mirella Obłąg oraz Joanna Klinos; Jakub Gruchot, Piotr Pelczar, Magdalena Orzeł z G3 op. Monika Hołek;
Karol Młynarczyk i Agnieszka Ryś z G5 op. Bogusława Chlebus; Aleksandra Petrzyk z G5 op. Zuzanna Bednarska; Monika Jagusiak z G5 op. Joanna Morawiec; Michał Szukalski i Łukasz Przybyła z G5 op. Magdalena Pordzik; Denis Lenart z G5 op. Róża Szramek; Karol Burek i Daniel Skoczny z SP 1 op. Joanna Piskoń; Michał Machelski z SP4 op. Beata Książek; Barbara Smołka z SP7 op. Agnieszka Koloch; Martyna Nowaczewska z SP14 op. Agnieszka Kotula; Sandra Linek z SP14 op. Maria Kampka; Marcin Śmigurski z SP15 op. Małgorzata Latoń, Alina Mika z SP18 op. Barbara Wróbel i Ewa Folęga, Anna Folęga i Joanna Chlebus z SP18 op. Magdalena Kućma i Barbara Wróbel.


Prezydent gratulował również nauczycielom – opiekunom uzdolnionych wychowanków.
/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here