
Na odbywających się w Trieście mistrzostwach Europy na krótkim basenie, raciborzanka Katarzyna Dulian zdobyła srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem klasycznym poprawiając rekord Polski.
Katarzyna Dulian, siódma zawodniczka eliminacji, uzyskała czas 2.23,24 i aż o 0,7 sekundy poprawiła rekordowe osiągnięcie Alicji Pęczak sprzed ośmiu lat.
Mistrzynią Europy została reprezentantka Niemiec, Anne Poleski (2.23,06), ale z dobrym wynikiem zakończyła rywalizację druga z Polek, Beata Kamińska.
Srebrny medal Katarzyny Dulian jest już piątym "krążkiem" wywalczonym przez polską ekipę w Trieście.
/s/




![Łamator Racibórz z medalami mistrzostw Polski K-1 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz.jpg)
![O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Magdalena-Kopel.jpg)

![O życiowych przejściach i poezji. Spotkanie z Jackiem Molędą w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/jacek-moleda-raciborz-22.jpg)








![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











super mamy najlepsza reprezantacje w dziejach polskiego pływania a w niej takze Kasia odnosi sukcesy( pobicie rekordu kraju pani Alicji Pęczak) moje gratulacje.
oby tak dalej!!! wiem jakie jest ciezkie pływanie i jestem pełen podziwu dla moich rowiesnikow ktorzy zdobywaja złote medale GRATULACJE dla Pawła Korzeniowskiego i Sławka Kuczko oraz dla Kasi Dulian.
Kasia, Super to co robisz! dzieki Ci! nigdy sie nie poddawaj…
Gratyluję !!!!