Skołowani studenci

0

Raciborska uczelnia zmieniła zasady kształcenia w trakcie roku akademickiego a studenci zostali o tym powiadomieni w momencie, gdy nie było już możliwości złożenia podań gdzie indziej.
Jeden z absolwentów Kolegium, w tym roku akademickim chciał rozpocząć naukę na studiach uzupełniających licencjackich. Miały trwać dwa semestry. Takie informacje zawarte były w uczelnianych informatorach.
W listopadzie otrzymał pismo z PWSZ z informacją, że system kształcenia uległ zmianie. Zamiast dwóch, studiować będzie trzy semestry. Powołano się przy tym na ministerialne rozporządzenie w sprawie standardów kształcenia nauczycieli na studiach podyplomowych. Ale w żadnym informatorze nie było wzmianki, że coś może się zmienić.
Tymczasem władze uczelni twierdzą, że takie informacje nie znalazły się w informatorze, bo są one przygotowywane na wiele miesięcy wcześniej, ustawa zaś od razu weszła w życie, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jednak nie ma o tym mowy nawet w ulotkach informacyjnych, rozdawanych na uczelni jeszcze we wrześniu.

Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" nr 50 z 2005 roku

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here