Bez medalu, ale z miss

0

Miniony weekend szczególnie atrakcyjny okazał się dla miłosników sportu i to nie byle jakiego – w raciborskim grodzie rozegrały się XXVI Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Piłce Nożnej.
Niestety mimo „własnej” publiczności nie poszczęściło się naszym piłkarkom – po trudnym meczu z gdyńską drużyną zajęły dopiero siódme miejsce. Źle wróżyła już pierwsza rozgrywka – zawodniczki Rolnika Biedrzychowice już po pierwszych trzech minutach prowadziły 3:0.

Trener raciborzanek, Remigiusz Trawiński nie ukrywał, że nie jest z wyniku swoich podopiecznych zadowolony, choć przed mistrzostwami liczył na miejsce w pierwszej czwórce, a nawet na medal. Podkreślił także, że piłkarki nie miały dużego doświadczenia w grze w hali.
Rywalizowało osiem drużyn w dwóch grupach, z których wyłonienie zostali finaliści. O mistrzostwo walczyły drużyny Czarni Sosnowiec oraz Sparta Lubliniec. Zacięty przyniósł wiktorię drużynie ze Sosnowca (4:3). Pozostałe lokaty: 3) Medyk Konin, 4) Gol Częstochowa, 5)Victoria Sianów, 6) Rolnik Biedrzychowice, 7) Unia Racibórz, 8) Checz Gdynia.

Podczas rozgrywek wyłoniono kilka „naj – pań” – najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Marte Stobbe z Czarnych, zaś najlepszą bramkarką – Aleksandra Komosa ze Sparty Lubliniec. Wybrano także miss imprezy – i tutaj triumfował już bezapelacyjnie Racibórz z Darią Antończyk, bramkarką Unii.

/SaM i dw/
Fot.Jerzy Kunc

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here