Mikołajki z TPD

0

W świątecznej atmosferze na mikołajkowym spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddziału raciborskiego prezes Towarzystwa Krystyna Klimaszewska dziękowała wszystkim osobom i instytucjom, które zajmują się sprawami dziecka i robią wszystko, aby pomóc dzieciom i ich rodzinom.
Zadania statutowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zakładają wspieranie różnych instytucji, organizacji urzędów i osób prywatnych pomagających wszystkim dzieciom i służących pomocą ich rodzinom.Członkowie terenowych kół przyjaciół dzieci-mówi prezes raciborskiego oddziału TPD Krystyna Klimaszewska – między innymi pomagają dzieciom w nauce, prowadzą zajęcia reedukacyjno-resocjalizujące oraz organizują akcje zmierzające do eliminacji zagrożeń wychowawczych i opiekuńczych, mogących doprowadzić do powstawania i utrwalania się patologicznych zachowań podopiecznych. W realizacji tych zadań pomagają osoby prywatne, członkowie kół i instytucje, za co im serdecznie dziękuję.
Dziękuję za zaangażowanie, włożony trud, dotychczasową pracę na rzecz raciborskich dzieci. Za pracę, która wymaga szczególnej wrażliwości, cierpliwości oraz ustawicznego służenia dzieciom, dając siebie, by uśmiech dziecka był autentyczny i nie występował tylko od święta
.Szczególnie wyróżniającym się w pracach społecznych dla dobra dzieci Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z prezesem zarządu Janem Wiesiołkiem na czele nadało odznakę „Przyjaciel dziecka”. Na mikołajkowym koncercie odznaką uhonorowani zostali: poseł Tadeusz Motowidło, wiceprezydent Raciborza Mirosław Szypowski, dyrektor SSP 15 Andrzej Ciesielski, dyrektor SP1 Beata Stępień, Joanna Gizowska -Kurek, Magdalena Tkocz, Ewa Kubacka, Alicja Grabiec, Małgorzata Kosmola. Co prawda w imieniu posła odznakę odbierał jego asystent A.Gołębiowski, to jednak sam poseł odwiedził Racibórz trzy dni wcześniej, w sobotę 10 grudnia i wręczał paczki świąteczne dla
dwustu dzieci.Podczas mikołajkowego spotkania podsumowano również konkursy plastyczne: „Dzieci i młodzież wobec problemu uzależnień i innych współczesnych zagrożeń” i konkurs na kartkę świąteczną.


Spotkanie zakończył jasełkowy występ uczniów SP 7 przygotowany pod kierunkiem pani Anny Płonki. Uczniowie: Justyna Pisarczyk, Mateusz Gola, Mateusz Paluch, Mateusz Musioł, Barbara Smołka, Marta Czerwińska, Weronika Olender, Magdalena Szramek, Kamila Kolleg, Nicola Mężyk, Marlena i Patrycja Bienia, Marta Malucha, Sandra Lenort kolędami i scenkami wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój.

/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here