Koncert Jarka Wajka w II LO

0

Program artystyczny w wykonaniu Jarka Wajka czyli muzyczny pamiętnik o drodze przez „sztuczne raje”, samotność, zwątpienie usłyszeli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu.W ramach Programu profilaktyki uzależnień i promocji zdrowia w dniu 5.12.05 odbył się w II LO niezwykły koncert – spotkanie. Program artystyczny w wykonaniu Jarka Wajka czyli muzyczny pamiętnik o drodze przez ,,sztuczne raje”, samotność, zwątpienie …Drogę do domu, rodziny, miłości…Drogę do drugiego człowieka.


Jarek Wajk był wokalistą zespołu Collage, Daab, The Lizards Day oraz kultowego zespołu Oddział Zamknięty. Był idolem nastolatków, dziś wyciąga narkomanów z dworca i śpiewa o tym, że narkotyki mogą zabić.


Młodzież II Liceum mogła usłyszeć, że każdy eksperyment z narkotykami prowadzi do jednego – do uzależnienia i do dramatu. Że totalną bzdurą jest teoria, która mówi, że są groźne i mniej groźne narkotyki, że jedne są „twarde” a inne „miękkie”. To przykrywka dla handlujących zalegalizowanymi narkotykami: alkoholem i papierosami, i tych, którzy przygotowują grunt do wprowadzania w oficjalny obieg następnych.


Jarek – facet z długimi włosami, spokojną twarzą i gitarą w ręku. Potrafił stworzyć rodzinną atmosferę. Piosenki, które grał były jego biografią i jednocześnie świadectwem, które poruszało. Słuchaliśmy po kolei opowieści o jego życiu, o jego żonie, o dziewczynie (narkomance), którą wyciągnął z Dworca Centralnego.
Jego piosenki naprawdę trafiały do serc i zachwycały słuchaczy.
AKA

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here