Odtwarzacz DVD dla ginekologicznego

62

Odtwarzacz DVD przekazała Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu dla Oddziału Ginekologiczno – Położniczego. Sprzęt marki LG, wartości 333 zł, służyć będzie do projekcji filmu edukacyjno – promocyjnego „Twój poród może być łatwiejszy – Narodziny w wodzie”.Fundacja udzieliła szpitalowi prawa do bezpłatnego użytkowania zrealizowanego filmu oraz zakupiła odtwarzacz DVD do jego projekcji.

Dzięki ofiarności podatników zainteresowanych wsparciem działalności Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, na konto Fundacji wpłynęło łącznie 508 darowizn z tytułu wpłaty 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych na kwotę ponad 39 tys. zł. Poza ostatnim zakupem, z pieniędzy tych Fundacja sfinansowała koszty sprowadzenia z Niemiec karetki pogotowia marki Mercedes Benz typ Vario 614-D-KA, 2 kardiomonitorów, defibrylatora, 2 aparatów USG z sondami oraz 4 elektrycznych noży chirurgicznych. Sprzęt ten przekazali w darze niemiecki Powiat Märkischer (partner zagraniczny Powiatu Raciborskiego) i Klinika Uniwersytecka z Würzburga.
Również dla szpitala Fundacja zakupiła 4 pełne ze stawy komputerowe wraz z oprogramowaniem do odczytu zdjęć RTG oraz 2 monitory pracujące na oddziałach chirurgii, chemioterapii, otolaryngologii, wewnętrznym II oraz w poradniach reumatologicznej i urologicznej.
Za pozyskane z wpłat podatników środki Fundacja zakupiła też od niemieckiej firmy części do cystoskopu, urządzenia używanego na Oddziale Chirurgii przez urologów. Cystoskop pozwala zdiagnozować schorzenia takie jak krwawienie z dróg moczowych, stany przednowotworowe pęcherza moczowego czy też nowotwory pęcherza moczowego i prostaty.

Zakupy sprzętu dokonywane były w uzgodnieniu z dyrektorem szpitala.

/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

62 KOMENTARZE

 1. darius

  ..ma lokomotyw, które mogłyby jeździć więcej niż 160kmh.Wydaje mi się,że póki co,to większe znaczenie i co się z tym wiąże,szanse na modernizację ma linia,która przekracza granicę w Zebrzydowicach..

 2. darius

  Poza tym wszystko wskazuje na to,że w najbliższych latach priorytetem dla PKP(a raczej rzadu polskiego) będzie budowa szybkich linii(do 300kmh)łączących Wro, Poznań przez Łódź z Wawą i wydaje mi się,że jak to ruszy(byc może już za 3-4lata),to wszytskie inne większe inwestycje zostaną ograniczone:(..słyszałem,że koszt tej budowy wyniesie ponad 12 mld zł(sam odc.Wro-Waw)

 3. Arteks

  Darius, widać ze jesteś obeznany. Gwoli ścisłości. 160 km/h to jest standard dla linii magistranych istniejących. W Niemczech jednak zmodernizowano sporo linii na 200 km, a linia z Berlina do Hamburga (nowowybudowana ma chyba 250 km/h). Na CMK 200 km/h jest dopuszczalne tylko na niewielkiej długości w okolicy Góry Włodowskiej (może jakieś 30 km). Jest też planowana linia dużych prędkości Gdynia-Warszawa-Śląsk-Czechy ale chyba przyszłe pokolenia jej doczekają…

 4. darius

  Dzięki,ale moja wiedza na temat kolejnictwa jest raczej powierzchowna :)..zresztą to chyba widać..

 5. A-F

  Z tego co mi wiadomo to gminy, przez które przebiegają tory dawnego połączenia Racibórz – Racławice Śl. są bardzo zainteresowane wznowienie połączenia kolejowego. Trasa Racibórz-Głubczyce jest jeszcze w dobrym stanie natomiast Głubczyce -Racławice już w gorszym i tam potrzeba ok miliona złotych na doprowadzenie do stanu używalności torowiska. Coś wspomina się o szynobusie mającym kursować do Raciborza. Już kiedyś pisałem o tym sporo i widać, że ma to swoje odzwierciedlenie w potrzebach …

 6. A-F

  …sąsiednich gmin i miejscowości ( warto wspomnieć, że wiele osób z tych gmin studiuje na naszej PWSZ a takie połączenia tylko mogą sprzyjać naszemu miastu. Wiele dzieci musi wynajmować autokary by ze szkołą przyjechcać pozwiedzać Racibórz, muzeum, starówkę, „zaliczyć” Mc.Donaldsa, lodowisko czy kino.

 7. A-F

  Można też coś przeczytać o tej kolei na stonie internetowej Nowej trybuny Opolskiej: http://www.nto.pl i na wewnętrznej wyszukiwarce wpisać hasło „Głubczyce” – pojawi się lista artykułów i wejść na ten: „Linii nie oddamy!”

 8. Arteks

  Co do linii Racibórz-Racławice to jej zamknięcie było zupełnie nieracjonalne. Wierzcie mi lub nie ale na odcinku R-rz-G-ce jeździło więcej ludzi niż np. z Bielska do Cieszyna. Niestety zazwyczaj likwiduje się coś co jest na peryferiach województwa lub na pograniczu dwóch. Z perspektywy Opola z pewnością ta linia nie ma znaczenia. Z perpektywy Raciborszczyzny i Głubczyc ma i to wielkie! Władze obu straostw powinne sobie postawić za cel odtworzenie jeśli nie całej linii to przynajmniej odcinka

 9. Arteks

  Racibórz-Głubczyce. Poza wspomnianymi argumentami przez A-F należy dodać, że przed zawieszeniem był to też najwwygodniejszy dojazd dla studentów w Katowicach. Racibórz jako węzeł zyskał by na tym bardzo. A czemu nie wprowadzić jednego szynobusu w kierunku Kietrza??? Tam też przygdałoby się wznowienie ruchu.

 10. Kotek

  do myszki i Poruszonego: Dyrektor Szkoły nr 3 w Brzeziu, Małgorzata P. tryumfuje decyzję sądu, ale zapomniała dodać, że przegrała dwie inne rozprawy z tym samym nauczycielem. Sąd w jednej rozprawie nakazał jej sprostować treść świadectwa pracy, które wystawiła Michalinie P. a w drugiej wyrokiem nakazał wypłacić odprawę, której nieprawnie nie naliczyła wyrzucając ją z pracy… Jednak nie idzie myszce tak gładko, na razie przegrywa 2:0 a apelacja rozstrzygnie niedługo wynik trzeciego meczu…

 11. Kotek

  jeszcze jedno: kilka dni temu telewizja podała sensacyjną informację o wyroku skazującym naczelnika urzędu, który stosował mobbing wobec pracownika. Sensacyjna bo jedna z nielicznych rozpraw w skali kraju. Dziś jeszcze sądy mają kłopot z kwalifikacją czynów i interpretacją dowodów tego przestępstwa. Uczą się na takich przykładach jak ta rozprawa rodem z Raciborza, która jest w toku. Druga instancja może wnikliwiej się zajmie się analizą dowodów. Potem pójdą następni, zapewniam.Bo jest draństwo.

 12. z boku

  Z ufnością w Nowy Rok!, aby odpłynęły Odrą stare problemy raciborzan. Wypowiedzi w komentarzach, które utożsamiają się z Michaliną P.,moberowaną przez dyrektora szkoły nr3 w Raciborzu sugerują, że w raciborskiej oświacie takie problemy są dość powszechne. Jak relacjonuje „kotek”, ta pani to nie żaden monument, tylko zadufany w sobie dyrektor, który zatracił samokontrolę, który nie powinien kierować zespołem ludzkim- gronem pedagogicznym, jakież cele wychowawcze może realizować taka szkoła.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here