Z odwiedzinami u Pietrzykowskiego

8

Z kurtuazyjną wizytą u nowego Wojewody Śląskiego Tomasza Pietrzykowskiego gościli 12 stycznia starosta Jerzy Wziontek i wicestarosta Adam Hajduk. Tematem rozmów była współpraca samorządu powiatu z wojewodą. Przedstawiciele władz powiatu raciborskiego złożyli wojewodzie Pietrzykowskiemu gratulacje z okazji objęcia urzędu Wojewody Śląskiego. Z wielką radością przyjęliśmy informację, że objął Pan urząd Wojewody Śląskiego. Z tej też okazji, w imieniu własnym i Zarządu Powiatu Raciborskiego, pragniemy złożyć Panu serdeczne gratulacje. Niezmiernie cieszy nas Pana nominacja, zwłaszcza że pochodzi Pan z Raciborza – mówił Starosta Raciborski Jerzy Wziontek. Dziękując za gratulacje, wojewoda Tomasz Pietrzykowski wyraził radość z wizyty przedstawicieli samorządu z jego rodzinnych stron.

Głównym tematem rozmów byłą współpraca samorządu powiatu raciborskiego z wojewodą. Starosta Jerzy Wziontek i Wicestarosta Adam Hajduk mówili głównie o budowie zbiornika przeciwpowodziowego "Racibórz Dolny", o planach renowacji Zamku Piastowskiego w Raciborzu i adaptacji zabytku na Ponadgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego oraz o inwestycji budowy Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Te zadania, niezwykle ważne dla mieszkańców Raciborszczyzny, są bowiem m.in. w gestii Wojewody Śląskiego. Wojewoda Pietrzykowski wyraził wolę otwartej współpracy z samorządem w celu jak najlepszej realizacji zadań.

Na zakończenie spotkania Starosta Jerzy Wziontek zaprosił Wojewodę Śląskiego do złożenia wizyty w powiecie raciborskim. Będzie to z jednej strony okazja do poznania zadań, jakie realizujemy w celu zaspokojenia potrzeb lokalnej społeczności, a z drugiej do odwiedzin ziemi bliskiej Pana sercu – mówił Starosta Wziontek. Tomasz Pietrzykowski przyjął to zaproszenie i o biecał, że skorzysta z niego najszybciej jak to będzie mozliwe.

/s/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

8 KOMENTARZE

 1. gość

  ale sie rozpisali po kawalku juz mi przeszla ochota na czytanie

 2. tom

  do gościa: a co lepiej sie czyta kawałki rodem z Faktu?

 3. tom

  a co gościu lepiej ci wchodzą tematy rodem z Faktów?

 4. misiu

  Saba pisz rzetelne artykuły

 5. Rzeczowo zacytowane wypowiedzi nie są chyba w tym artykule przekłamane. Na końcu czytamy, że sprawa jest dyskusyjna, a dyskusja toczy się

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here