List Rady Rodziców do prezydenta miasta

Wnosimy stanowczo sprzeciw. Apelujemy do Rady Miasta o wycofanie uchwały w sprawie likwidacji G-4, a do Pana o zmianę decyzji. Dobra młodzieży nie da się przeliczyć na żadne pieniądze.
Uchwała i decyzje w sprawie likwidacji G-4 są społecznie szkodliwe.
Racibórz, dnia 21.11.2005 r.Pan

Jan Osuchowski

Prezydent Miasta
Raciborza

- reklama -
Do wiadomości:

Przewodniczącego Rady MiastaSzanowny Panie Prezydencie jako rodzice dzieci uczęszczających do Gimnazjum nr 4 w Raciborzu im. TPD nie możemy pozostać obojętni na planowaną likwidację naszego gimnazjum. Wyrażamy kategoryczny sprzeciw. Nie zgadzamy się z Uchwałą Rady Miasta Nr XXIX/430/2005 z dnia 23 lutego 2005 r. Jesteśmy oburzeni i zaniepokojeni pomysłami urzędników, a przede wszystkim radnych, którym wyborcy powierzyli działanie w swoim imieniu i dla ich dobra. Uchwała Rady Miasta godzi w zasady współżycia społecznego. Jest konsekwencją złych decyzji urzędniczych. W wyniku jej wykonania nie będzie efektów ekonomicznych. Cytujemy ” połączenie nie spowoduje większych oszczędności ekonomicznych, ale przede wszystkim organizacyjne”. Cytat zaczerpnięto ze Zmian w ścieci przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Racibórz w latach 2005 – 2010. (…)(skrót red.)Likwidacja szkoły to sprawa 232 dzieci i 21 osobowej kadry nauczycielskiej.
Szkoła to nie sklep, który można zamknąć, bo nie przynosi spodziewanych zysków. W tej sprawie nawet likwidacja szkoły nie przyniesie efektów ekonomicznych gminie. Spowoduje większe koszty w budżecie rodzin, dramaty kadry nauczycielskiej z powodu braku pracy. Czy pomyślał ktoś z Państwa o problemach adaptacyjnych naszych dzieci w nowych warunkach?.
Po ukończeniu szkoły podstawowej nasze dzieci podjęły naukę w G-4. Tu nawiązały lub kontynuowały więzi koleżeńskie, budowane są małe społeczności, tu pracują nauczyciele wcześniej pracujący w szkole podstawowej.
Nasze dzieci mają tu poczucie bezpieczeństwa. Pan i Rada Miasta, wprowadzając nieprzemyślane decyzje, chcecie zburzyć wszystko to, co budowaliśmy z nauczycielami dla dobra naszych dzieci.
Chcecie zlikwidować szkołę z ładnymi salami lekcyjnymi, dobrze wyposażonymi pracowniami, salami gimnastycznymi dużymi boiskami, proponując naszym dzieciom placówkę obskurną niedoposażoną i odstraszającą swoim wyglądem. Położoną tuż przy bardzo ruchliwej pełnej spalin ulicy Opawskiej.Czy Pan Prezydent wytłumaczy naszej młodzieży: dlaczego przenosić ich z dobrze wyposażonej, ładnej szkoły, dobrze prosperującej? Czy to jest dla nich dobre!?. Czy powie im Pan, że oni są nieważni, że Pana urzędnicy wymyślili sobie, że nasze dzieci są mniej ważne od studentów. Nie mamy nic przeciw rozwojowi szkoły wyższej. Studenci to ludzie dorośli i ma Pan możliwość przekazania im innych pomieszczeń, np. starego szpitala.Czy Pan powie nam rodzicom i młodzieży z naszego G-4, że nie mamy nic do powiedzenia, że Pan podejmuje decyzje?. Przypominamy, że szkolnictwo jest finansowane z budżetu, a ten zasilany z naszych podatków, zresztą pensje pańskich urzędników i diety radnych też. Uchwała Rady Miasta jest nieracjonalna, nie daje efektów ekonomicznych a jedynie zaspokoi chore ambicje i ewentualną korzyść w postaci miejsc pracy dla obecnych lub kolejnych urzędników.
Wszelkie zmiany w oświacie i edukacji muszą być starannie przemyślane. Odsyłamy do złotej myśli” jakie młodzieży chowanie, takie Rzeczpospolitej władanie”.
Może mamy zacząć uczyć nasze dzieci, że dbanie o szkołę i jej wystrój właściwie jest niepotrzebne, bo nagła zmiana decyzji władzy o jej przekazaniu komuś innemu nie jest konsultowana z nikim – to wręcz dyktatura a nie demokracja.Panie Prezydencie, czy pomyślał Pan że z miana szkoły wiąże się ze zmianą programu, a z tym nowe podręczniki (dodatkowe koszty obciążające rodziców), konieczność adaptacji w nowym środowisku. Dajecie państwo do zrozumienia, że rządzi silniejszy, a światem rządzi pieniądz lub układ.(…)(skrót red.)Wnosimy stanowczo sprzeciw. Apelujemy do Rady Miasta o wycofanie uchwały w sprawie likwidacji G-4, a do Pana o zmianę decyzji. Dobra młodzieży nie da się przeliczyć na żadne pieniądze.
Uchwała i decyzje w sprawie likwidacji G-4 są społecznie szkodliwe.

Rada Rodziców Gimnazjum nr 4


Kolejny list RR.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here