Flądra po bretońsku

Wszyscy wiemy jak ogromne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka ma odpowiednia dieta. Szczególnie dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe. Jest ona szczególnie ważna w zapobieganiu miażdżycy naczyń tętniczych, w tym także naczyń wieńcowych serca, których zatkanie jest odpowiedzialne za zawał mięsnia sercowego.

Dziś przedstawiamy łatwy i szybki przepis na zdrową rybkę.

Flądra po bretońsku
Około 1 kg flądry,
pełna łyżka mąki,
2 duże pory,
3 średnie cebule,
średni seler,
10 dkg masła
3/4 szklanki białego, wytrawnego wina,
20 dkg śmietany;
sól, pieprz do smaku

Oczyszczoną, rybę pokrajać w filety. Pory, cebulki i selery drobno pokrajać, włożyć do rozgrzanego masła i na średnim ogniu smażyć, nie rumieniąc. Podduszone jarzyny ułożyć na ogniotrwałym półmisku następnie filety lekko obtoczone w mące i posypane solą. następnie złożone tak by się zmieściły, skropić winem, przykryć folią aluminiową i wstawić do średnio gorącego piekarnika. Od czasu do czasu skrapiać ryby sosem.
Po 30 minutach zalać je śmietaną. potrząsnąć półmiskiem, aby śmietana spłynęła spód, przykryć i piec jeszcze 10-15 minut.

(źródło e pacjent)
/skvar/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. no coz… brak słów.. nie mowiac ze mamy juz polowe stycznia a nasza policja obudziła się z poszukiwaniem faceta z sierpnia… i tak oczywiscie juz widze jak facet dobrowolnie leci na policje… kpina…

  2. jeżeli chcę cos komentować to winienem wiedzieć co komentuję , wtedy dopiero komentarz jest prawdziwy a nie napastliwy. W tym przypadku znamy z treści komunikatu tylko to czego poszukuje policja – ale czy to jest ich pomysł – to tutaj bym podyskutował.

  3. zabawne sa komentarze do temetu poszukiwanego swiadka,widać że osoby ktore podejmuja krytyke pracy policji nie mają zielonego pojęcia o zasadach pracy dochodzeniowej, są procesowymi „inbecylami” zaślepionymi chęcia krytyki na poziomie jednokomurkowców.Gdyby mieli jakie kolwiek pojęcie o zasadach i taktyce to nie wypisywali by takich bredni, a może nie wiedzą ze nie wszytkie decyzje należą do policji.

  4. skad tyle zawiści ze strony niejakich „olo,viola,suzi” pod adresem policji,czyzby antagonizmy wynikle z bujnej przeszlosci,może będzie lepiej jak będziecie komentować cos o czym macie jakiekolwiek pojęcie !

  5. Oho! „Uderz w stół…”. Ktoś śmiał powiedzieć coś złego o policji no to już „imbecyle”, „jednokomurkowce”, „zawistni”, „przestępcy”. A może poprostu nieznający KPK??? Może nastęnym razem jak przyjdą na komendę, to sami zapoznają się przepisami i nie dadzą spławić się tekstem na dyżurce „Nie przyjmę zgłoszenia. Proszę iść po sąsiadach, niech podpiszą się”, „Po co to będzie Pani zgłaszała – to nic nie da”, albo „Zgłoszenia o zaginięciu przyjmujemy po 48h”. I kto tu jest częściej „niedouczony”? :-/

  6. Tomasz ach Tomasz !ewidętny z ciebie złomiarz,myśle że takie dysputy mógłbyś prowadzić właśnie z śmietnikowym towarzystwem.Sądząc po twojej składni zdań to nie tylko kłania ci sie znajomość KPK ale także ale także podstawowych zasad pisowni , a może to tylko twój „inny” intelekt.Jest mi żal takich ludzi !!!

  7. takie uwagi ma tylko ta osoba, która odchodząc od meritum sprawy wyszukuje błędy wynikające z pośpiechu pisania, co jesteś Tomeczku nauczucielem czy upierdliwcem.

  8. „Sądząc po twojej składni zdań to nie tylko kłania ci sie znajomość KPK ale także ale także podstawowych zasad pisowni , ” – to nie moje słowa

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here