Kamasutra atakuje!

Robak e – mailowy Kamasutra, zwany też Nyxem.E, uruchomi dziś procedury destrukcyjne. Rezultatem może być skasowanie wszystkich dokumentów, plików Excela i prezentacji.
Konieczne jest posiadanie zaktualizowanego programu antywirusowego.

Kamasutra lub Nyxem.E znany jest w internecie pod wieloma nazwami m.in. [email protected], W32/Nyxem-D, Win32/Blackmal.F czy Tearec.A. Według ekspertów IronPort, zajmujących się bezpieczeństwem informatycznym, wirus ten jest jednym z niewielu, posiadających wbudowane procedury destrukcyjne. Zdaniem analityków, napisany w języku Visual Basic, robak rozsyła się na dwa sposoby. Pierwszym jest e – mail. Wysyła się jako załącznik fałszywej wiadomości, o kilkunastu różnych nagłówkach np. The Best Videoclip Ever, School girl fantasies gone bad, A Great Video, Fuckin Kama Sutra pics, give me a kiss, "Hot Movie", Fw: Funny :), Fwd: Photo, Word file, eBook.pdf, You Must View This Videoclip!, Part 1 of 6 Video clip, My photos, the file.

Załączniki w wiadomościach o tym temacie zawierają robaka Kamasutra. Robak następnie zbiera wszystkie adresy z książki adresowej programu pocztowego (nie musi to być Microsoft Outlook), tworzy fałszywe wiadomości i rozsyła się pod znalezione adresy, usiłując zainfekować inne komputery. Jak twierdzą analitycy z IronPort, załączniki, w których znajduje się wirus są na tyle nietypowe, iż zwykłe programy do blokowania złośliwego kodu w poczcie elektronicznej ich nie rozpoznają i nie zatrzymują.

Jeśli robak trafi do jednego z komputerów w sieci, szuka współdzielonych przez wszystkie komputery folderów i próbuje się do nich kopiować, aby zakażać wszystkie komputery w sieci.

/źródło: onet.pl/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Prosze nie otwierac tych podejrzanych maili w zadnym wypadku Prosze natychmiast takie Maile wziazc pod Spam !!!Pozatym Microsoft wadal nowy Update pod nazwa „MS06-001 „na Adresie http://www.microsoft.com/technet/ security/bulletin/ms06-011.mspx !!pod zadnym pozorem nie wchodzic na strony zwiazane z erotyka. ten patch jest dla Windows 98 i Windows ME w zasadzie niepotrzebny. Jedynie nowsze Windows sa zagrozone . pozdrawiam Joachim

  2. Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (BSI)na Google de. podaje cala liste adresow internetowyh gdzie nie wolno pod zadnym pozorem wchodzic.Jest tam tez wersja w jez. angielskim Pozdrawiam Joachim

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here