Niekorzystne warunki meteorologiczne na Śląsku…

W związku z utrzymującymi się od dłuższego czasu niekorzystnymi warunkami meteoroligicznymi oraz niepokojącymi prognozami na najbliższe dni, Wojewoda Śląski apeluje o podjęcie wszelkich możliwych działań zmierzających do ograniczenia skutków prognozowanych warunków.

W dniu 07.02.2006 na obszarze woj. śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego nadal występować będą opady śniegu, chwilami intensywne, znacznie ograniczające widzialność. W godzinach wieczornych w woj. śląskim i świętokrzyskim, a w nocy z 07/08.02.2006 również w północnej części woj. małopolskiego i podkarpackiego pojawią się także opady marznące powodujące gołoledź. Opadom towarzyszyć będzie silny i porywisty wiatr / w porywach do 15-20m/s z kierunków południowych, potem południowo-zachodni i zachodni, który lokalnie powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Zjawiska te powodować będą znaczne utrudnienia w komunikacji – nawierzchnie dróg okresowo bardzo śliskie. Wzrośnie ryzyko wypadków drogowych. Padający śnieg (zwłaszcza w rejonach górskich) może powodować uszkodzenia linii energetycznych oraz szkody w drzewostanie.


/Powiat Raciborsk//i/

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Co do wspomnianej w artykule propozycji ekspansji Raciborza polecam wywiad przeprowadzony z Michałem Śmigielskim przewodniczącym Rady miejskiej w Rybniku ( życzyc sobie takiego przewodniczącego jak i prezydenta Fudalego)na stronie rybnik.com a pod tytułem „KTO ZAINWESTUJE W RYBNIKU?” link

  2. Dziękuję pani Lolkowej za uznanie,myślę że powinniśmy pisać,żeby poznać opinię Raciborzan na różne tematy i problemy jakie niesie nam życie,a jak wiemy nie jest wcale łatwe.

  3. Przeczytałem o możliwości nauki języków niemieckiego i angielskiego za pośrednictwem Starostwa Powiatowego. I okazało się że nasze pieniądze służą urzędnikom a nie przedsiębiorcom. Ta Lenartowicz to jest już nawet jak otworzę lodówkę.

  4. proponuję, by każdy komentarz trafiał do panów prezydentów tego grodu. Może po ich lektórze dojdą do wniosku, iż lepiej brać swoje emerytury niźli szkodzić miastu na tych stanowiskach.

  5. Jak komuś chce się coś w tym mieście robić, to nich jest i w lodówce, bo konkurencja jest słaba.Akurat te kursy językowe są z pieniędzy europejskich przeznaczonych dla osób zatrudnionych i podnoszących kwalifikacje z zakresy administracji publicznej,która musiała przygotować odpowiedni wniosek na finansowanie, więc nie rozumiem pretensji. Dla przedsiębiorców jest cała lista ofert kursów a nawet studiów podyplomowych też dotowanych przez Unię. Nie trzeba pisać wniosku, wystarczy się zgłosić

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here