Prezydent apeluje

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, zwracam się z apelem do właścicieli posesji i zarządców budynków o pomoc w oczyszczaniu kratek kanalizacyjnych usytuowanych w Państwa sąsiedztwie.

- reklama -

Szanowni mieszkańcy Miasta Racibórz! Trwające od kilku dni ocieplenie spowodowało gwałtowne topnienie śniegu zalegającego na terenie miasta. Pomimo intensywnych działań Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu zmierzających do udrożnienia zamarzniętych wpustów sieci kanalizacyjnej, nadal występuje niebezpieczeństwo lokalnych podtopień.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, zwracam się z apelem do właścicieli posesji i zarządców budynków o pomoc w oczyszczaniu kratek kanalizacyjnych usytuowanych w Państwa sąsiedztwie.


Pomoc ta w wydatny sposób przyczyni się do szybszego odpływu wód roztopowych i zarazem zmniejszy ryzyko wystąpienia zagrożenia.


Jan Osuchowski
Prezydent Miasta Racibórz

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. Chodząc po mieście zauważyłem, że wiele kratek ściekowych jest zawalona haładmi śniegu ( tego jeszcze z zeszłego roku). Niestety miasto słabo zadbało o to by wywozić zalegający śnieg nad brzeg Odry. Teraz te zaległości plus nowy śnieg, który przymarza, są jak z betonu i bez ciężkiego sprzętu nie podchodź.

  2. Przecież ten sam śnieg jako woda dostaje się do Odry poprzez kanały (więc jeśli ma zalac to zaleje a wspomniany ołów i tak popłynie z rzeką). Dawniej wywożono śnieg nad Odrę i nic nie zalewało.

  3. A dlaczego ja mam niby cos takiego robic?? Dawniej snieg byl wywozony, a w tym roku nikt sie niczym nie martwi!!! Przeciez o tym (ze snieg kidys stopnieje) bylo wiadomo juz dawno, ale nikt sie niczym nie przejmowal!! Gdyby snieg usuwano systematycznie, nie byloby prblemow, ale nikomu z magistratu nie chcialo sie pomyslec, a szkoda….

  4. Apeluje Pan do siebie? Przecież Pan w tej materii nic nie zrobił. Tam gdzie są posesje prywatne, mandaty i czysto a u Pana??? niech Pan posprząta swoje podwórko.

  5. Proponuje by kierowcy sami łatali dziury w jezdniach, każdy mieszaniec swoje śmieci sam odstawiał na wysypisko i kupił mini oczyszczalnię ścieków, by odprowadzać tylko czystą wodę. Panie Osuchowski pan żartuje czy kpi z mieszkańców miasta?????

  6. A może zamiast apelować do mieszkańców prezydent przyczyni sie do chwilowego zmniejszenia bezrobocia w mieście i da zarobić bezrobotnym przy odwalaniu śniegu z kratek kanalizacyjnych na gminnych drogach i chodnikach?!

  7. Czcigodni Komentatorzy! Wraz ze wstąpieniem do UE zmieniło się w Polsce prawo – a konkretniej prawo wodne i nie wolno wywozić śniegu do rzek. Proste, nie? Jak śnieg leży dwa miesiące w mieście to jest bardziej ekologicznie. I tyle.I wogóle wszystko jest OK! Tylko ten rząd i PiS… Nawet zima jakaś taka strasznie męcząca…

  8. Dawniej w każdy poniedziałek był blok poświęcony w TVP „teatrowi telewizji”. Ostatnio sztuki teatralne z „teatru jednego aktora” są pokazywane codziennie po pare razy. Rząd powie jedno zdanie a odzewem na to były przynajmniej trzy spektakle teatralne tego teatru. Nawet ostatnio premier słynący ze stoickiego spokoju odważył się nazwać te sztuki teatralne ( „cieniasy”) he he he.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here