Licznik bije, a w domach chłód, skarżą się mieszkańcy domów ogrzewanych z sieci cieplnej.
Jastrzębski PEC tłumaczy, że dwa eksploatowane w Studziennej kotły wykorzystują jedynie 60 proc. swojej mocy i wynika to z zapotrzebowania odbiorców w mieście. Właściciele domów zaopatrywanych w ciepło z sieci obniżyli w poprzednich latach moc zamówioną. Zimy nie były takie srogie i nie trzeba było tak grzać. W tym roku jest inaczej. Nie dość, że zapotrzebowanie wyraźnie wzrosło, to wychodzą wady budynków.
W styczniu ubiegłego roku wyprodukowano 72.813 GJ ciepła. W tym samym okresie tego roku już 98.177 GJ.
Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" nr 7 z 2006 roku





![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Biblioteka bez granic. Raciborzanie odwiedzili Karwinę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/karwina-wycieczka.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








